Neden mu Yüzme Sen Yorgun yap? İşte 6 Nedenleri Neden

İçindekiler gizlemek var
Mu Yüzme Sen Yorgun olun Neden? Yüzme tam Vücut Egzersiz olduğunu
Swim Egzersiz Şiddeti
Havuz Suyu Sıcaklığı
Dehidrasyon iken Yüzme
Sun yüzme
Yüzmede önce Beslenme eksikliği

Çözüm

Yüzme olağanüstü egzersiz! Bu fiziksel sağlığa ve aradaki her şeyi değişir yararları uzun bir liste var. Bu sadece vücudunuzu çalışan bu mucize egzersiz, ama herkes için müthiş yapar eklemlere nazik yeterli seviyededir.
Bir üniversite atlet olarak ben, egzersiz çeşitli karşılaştık. Sen muhtemelen bizim kapalı sezonunda yaptım, ne gelirse. sprintler ve basketbol matkaplar ve HIIT egzersiz için zamanlanmış mil çalışmasını, yüzme tur olarak yorgun olarak beni bıraktı çok az şey vardı.
sadece bu konuda bir şey size müthiş bir egzersiz attığınıza bilerek yapraklar var. Hatta bunu başarmak için çok fazla zaman gerekmez. ama hiç durdu ve neden düşündünüz mü?
Neden mu Yüzme Sen Yorgun yap?
Bunu yıkmak varsa, yorgun yapabilir farklı nedenler yüzme çok sayıda bulunmaktadır. önceden vücudunuzu yakıt için egzersiz, biz size Yüzme sırasında bitkin hissediyorsanız en büyük nedenlerinden bakmak için gidiyoruz. Sadece biz de yüzme yorgun yapar neden bu nedenlerle her biri hakkında neler yapabileceğini bakmak için gidiyoruz, o.
O yorgun yapar anlamak ayrı bir şey, ama bu konuda neler yapabileceğini öğrenmek için bambaşka bir şey var, o da burada ne yapıyor olacak bu.
Yüzme tam Vücut Egzersiz olduğunu

sadece zor bir iştir çünkü önemlisi, yüzme yorgun yapar. Diğer kardiyo egzersiz için karşılaştırdığımızda, gerçekten karşılaştırabilirsiniz birini bulmak zor. Sen bisiklet varsa, bacak kaslarının çok kullanıyoruz. Eğer çalıştırıyorsanız, sen bacaklarını ve çekirdeği kullanıyoruz. Ama, yüzme ile, kelimenin tam anlamıyla tüm vücudunu kullanıyor.
Daha önceki makalede önce de paylaştığımız gibi, bir seferde 50 kaslara kadar çalışabilir. ayak bilekleri yakın nalınsı kaslara üstündeki Trapezius kaslarının itibaren de vücudun su yoluyla hareketli tutmak için inanılmaz sıkı çalışıyor.
Bunu düşün. ayakta kalmak için, doğru dürüst itmek için kollarınızı ve bacaklarınızı kullanmak zorundayız. Bacaklarını tekme ve kollarınızı hareket çünkü ve senin çekirdeğin tüm ileri, düz çizgide hareket etmek güçlü olmak zorunda. Her araya geliyor ve sonuç olarak yorgun hissetmenize neden olabilir inanılmaz bir egzersiz.
Yani, yüzme tüm vücut egzersiz gerçeğiyle ilgili ne yapabiliriz? Eh, düşünmek birkaç şey vardır. Eğer yüzmek oturumdan sonra sildi duygu varsa, aşağı şeyler yavaşlatan ya da biraz daha fazla dayanıklılık kadar bina düşünün.
Sanki biraz uzun bir yol gidebilir bu yüzden, büyük bir egzersiz var, yukarıda söyledi. Eğer egzersiz aşağı belki konik, sabah yüzmeye sonra işleve mücadele ve ardından yükseltmengerekecekti düzeyde olduğundan fark Eğer varsa. Özellikle yüzme ile yavaş ve istikrarlı kazanç yarışı!
Bir tam vücut egzersiz sizin zayıf kasları güçlendirmek çünkü size gezen hızla yorgun alıyorsanız başka şey düşünmeye. Bazı çapraz eğitim hazırlamanın ve zayıf alanları tespit. Benim için, benim dörtlü ve bacaklar benim üst vücut çok daha güçlüdür. Yani, beni bu olağanüstü tam vücut yüzmek oturumları tahammül yardım için bazı kol gücü eğitim birleşmeyle ele alacak!
Swim Egzersiz Şiddeti

Yüzme yoğun! Havuzda atlama ve iyi bir egzersiz dışarı pompalayarak bazı ciddi kalori yakabilirsiniz. Daha spesifik olmak gerekirse, ortalama bir insanın saatte 500 kalori kadar yanabilir!
Hadi koymak sizin için perspektif söyledi. Bir konuşma tempoda ortalama jogging yapan, saatte yaklaşık 400 kalori yakıyor. çalışan için saatte 500 kalori üzerinden yakmak için, mil başına yaklaşık 6 dakikalık bir ayak uydurmak zorundayız! Seni bilmem ama ben bir saat boyunca durmadan 6 dakika mil çalışması gerekecektir! Ben kalori çok yanacak yoğun bir şey istiyorum, ben yüzme sopa ile gidiyorum!
Ama sizin için çok yoğun değilse? Eğer yoğunluk çok yorgun hale olabileceğini ne düşünüyorsunuz olur? Eh, bu konuda yapabileceği basit bir şey yoğunluğunu azaltmaktır. tur arasında daha fazla ara verin. Vücudunuza seansları arasında daha uzun iyileşme süreleri izin vererek, kesinlikle bir fark yaratabilir.
Eğer yüzmek egzersiz yoğunluğunu düşürmek için yapabileceği başka şey yavaş ilerlediğini etmektir. Yukarıda belirttiğimiz gibi, yüzme zaten tam vücut egzersiz. Tamamen yıpranmış duygu ediyorsanız, kesinlikle zaman varlık için yavaşlığından ile yanlış bir şey yok.
Havuz Suyu Sıcaklığı

İster inanın ister inanmayın, havuz suyu sıcaklığı da yüzme yorgun kılan neden rol oynayabilir. Çoğu insan bu soğuk su sıcaklıkları sizin vücut ısısını düşürür çünkü daha yorgun hale varsayılabilir ve vücudu ısıtmak için daha da fazla çalışmak zorunda. Ama, gerçekte, sen soğuk su sıcaklıkları ve su sıcaklığının ısınmasıyla hem de bitkin haline gelebilir.
sıcak yüzmekSular da çok soğuk sularda yüzme kadar çabuk tükenme yol açabilir. Sadece, 90 derece civarında, bitkinlik şansınızı sıcak su artırmak kalmaz, aynı zamanda dehidrasyon şansınızı (daha sonra ele alacak olan) artırır.
Eğer havuz suyu çok soğuk veya çok sıcak olduğunu fark Yani, o yorgun yapıyor nedeni yüzme katkıda bulunabilir. Suda yüzme ile, “Üç Yaramaz Ayı” anlamında düşünmek gerekir. Çok sıcak veya çok soğuk su, su sıcaklığı sadece sağ olmak istiyorum istemiyorum. rekabet gücü yüksek yüzücü için en uygun sıcaklık 77 ila 82 derece. Daha çok dinlenmek ya da sadece eğlenceli bir egzersiz için bir çevrede yüzme için, onlar daha yakın 85 dereceye düşündürmektedir.
Eğer havuzun ısısı enerji düzeylerini etkileyen başladığında ise yapabileceğiniz en büyük şey genellikle bir sıcaklıkta kalmasını anlamak için bakım personeli ile iletişim kurmaktır. Tabii ki kapalı yüzme havuzu tesiste sadece eğer egzersiz. Açık denizde veya açık yüzme alanında yüzme Eğer hava çok sıcak veya çok soğuk elde ettiğini, alternatif bir yüzme yerde bir egzersizi düşünün.
Dehidrasyon iken Yüzme

Sesler biraz ironik değil mi? Kelimenin tam anlamıyla suya dışarı çalışıyoruz. Neredeyse sen susuz alabilir saçma geliyor. ama bir havuzda sırf vücudunuzun sulu kalmak için gidiyor anlamına gelmez. Kadar tabii ki yüzme sırasında susuz hale gelebilir, havuz suyunu içiyorsun kaçamayacak gibi!
Yani “neden markasını yorgun yüzme yok” sorusuna bir yanıt daha dehidratasyon olduğunu! Aslında biraz daha koşmak gibi, ortalama egzersiz daha karmaşık. Çalıştırdığınız zaman, sıcak olsun ve terleme kendinizi hissedeceksiniz. Ama, suda, farklı bir hikaye. şaşırtıcı suda çünkü, vücudunuzun terleme veya ısıtma fark etmediklerinden, ama öyle. Vücudunuzun sıkı çalışıyor ne zaman ve, terleme veya vücut ısısını yükseltmesi, düzgün çalışmaya devam etmek gerek hidrasyon gidiyor.
dehidratasyon listemizde olduğunu sebebi su yorgunluk ve halsizlik olduğunu ihtiyacımız o büyük işaretler olduğunu biridir. O yüzme yorgun (veya normalde olacağından daha fazla yorgun) yapar fark yüzden, eğer kesinlikle sulu kalmak için neler yaptığını düşünün.
Eğer hidrasyon konuda ne yapabilirim? Belli ki sen daha fazla su içebilirsiniz. ama bu tavsiye için biraz belirsiz. daha spesifik olarak, tam sulu yüzmek oturuma gelerek dehidratasyon ve yorgunluktan önlemeye yardımcı olabilir. Sabahları bir egzersiz ilk iş olarak yapıyorsanız, bu bir hedef orada binmek suyun bütün bir şişe içki olun. Sen planlama öğleden sonra yüzmek için, yalnızca su içmek ve gün boyunca sürekli ona sahip çalışırlar.
önceden nemlendiricili dışında, kolayca erişilebilir su var emin olabiliriz. Eğer bir havuzda iseniz, tur arasındaki SIP kol ulaşılabilecek bir su şişesini tutabilir. Eğer açık sularda ise, biraz daha az elverişli olabilir ama konum yüzme açık su sıcak olduğunu ve özellikle güneş dışında eğer hala bir öncelik olmalıdır.
Sun yüzme

Güneşte yüzme konuşan bu dehidrasyon şansınızı artırabilir kalmaz, aynı zamanda iyi bir yüzme egzersiz yaptıktan sonra yorgunluk düzeyinizi yükseltebilir.
Genel olarak, güneşte olmak yorgun yapabilirsiniz. o vücudunuzdaki kimyasal değişikliklere yol açabilir UV (ultraviyole) ışınlarına vücudunuzda oluşturduğu ısısından, yorgunluk getiriyor.
yalnız güneş insanlar yorgun yaparsa, güneşte tam vücut, tam yoğun yüzme egzersiz yaptıktan sonra durumun ne kadar yorgun bir şey olabilir mi? Eğer şekerleme gerekir gibi Evet, kesinlikle hissederdim.
Ne güneş ve bitkinlik seviyenizi üzerindeki etkisi hakkında yapabilirim? Yalnızca açık yüzme havuzu erişiminiz varsa, o zaman bir kapalı havuzuna erişim varsa daha yapabileceği az olabilir. Ancak, yine de dikkate şeyler vardır.
Eğer dış yüzme Eğer güneş en az değilken, yüzme düşünüyorum. Örneğin, yerine günün sıcağında ortasında hakkını yüzme önceki sabah ve gece geç saatlerde yüzmek.
Hem kapalı ve açık yüzme havuzu erişiminiz varsa Ama, tabii ki, kolayca yorgunluk üzerine önlemek için özellikle güneşli ve sıcak olduğu günlerde kapalı havuzuna gitmek seçebilir.
Yüzmede önce Beslenme eksikliği

yüzme yorgun kılan neden bizim son nedenle, beslenme bakmak için gidiyoruz. hidrasyon benzer, beslenme gerçekte egzersiz yapıyoruz zaman yanı sıra sizin egzersiz hazırlık tarafında çok önemlidir.
Yorulmadan nasıl Freestyle için bizim yazıda, sizin de yorulmaya istemiyorsanız düşünmek daha birkaç şeye değindi. ve onlardan biri beslenme oldu. overtired almadan en iyi yüzmek için, öncelikle emin yağsız proteinler, meyve ve sebzeler ile düzgün vücut yakıt ediyoruz yapmak lazım.
Ancak, egzersizinizden önce ve sırasında kendinizi yakaladığınızdan emin olmalısınız (eğer uzatılmış bir süre için yüzecekseniz). Bazı insanlar aç karnına çalışmayı tercih ederken, diğerleri onları son derece tükenmiş ve yorgun hissetmeyi bıraktığını bulabilirler. Bu şekilde hissediyorsanız, sağlıklı bir egzersiz öncesi atıştırmalık yemeye öncelik verin. Beslenmeniz önceliklendirin ve performansınız ve enerjiniz takip eder!
Çözüm
Bu yazıda, soruyu broşeddik – neden yüzme seni yorgunlaştırıyor? Yüzmenin sizi yorulduğunu ve onlar hakkında ne yapabileceğinizi gösterdik.
İlk yüzme tam vücut egzersizidir. Üst vücudun, alt gövdeniz ve çekirdeğinizin hepsi aynı anda kranklar (İpucu: Çok yakında çok fazla yapmayın)! Yüzme yüzen sizi yorgunlaştırabilir, yüzmek egzersiz yoğunluğunuzdur (İpucu: İhtiyacınız olursa hızınızı yavaşlatın). Daha fazla kalori yakabileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzme turu bir saat boyunca 6 dakikalık bir hızla çalıştırdığınızdan ziyade? Üçüncü yol, havuz suyu sıcaklığı çok soğuk veya çok sıcaksa (İpucu: 77 ve 82 derece arasında).
Dördüncü yol yüzme sizi yorgun kılar, susuz kalarak (İpucu: Egzersiziniz öncesi ve egzersiziniz boyunca içilir). Listemizdeki beş numaralı güneşte yüzüyor (İpucu: Sabahları ya da öğleden sonraları içeride yüzmek). Altıncı şekilde yüzmeyi yorgunlaştırabilir, yüzme egzersizinizden önce bir aperatif veya küçük bir yemek yememek değildir (İpucu: Yemek için bir şeyler tutun). Öyleyse yüzmenin neden yorulduğu için altı nedenimiz (ve çözümlerimiz) var!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *