Dövüş Sanatları Fitness Merkezleri Sınıflar sırasında oynanan müzik için lisans ücretlerini hedefleyen

Re: Sound, Kanada Telif Hakkı Yasası uyarınca yetkilendirilmiş kar amacı gütmeyen bir kolektif toplum, “sanatçıların performans haklarını ve kayıt etiketlerini yönetmek için Gürültü Kayıtları “, Dövüş Sanatları Fitness merkezlerini tarifelerin geri ödenmesi için hedefliyor.

Kısacası, Kanada’nın telif hakkı kurulu, çeşitli işletmelerde “müzikal eserleri somutlaştıran yayınlanmış gürültü kayıtları ve bu tür çalışmaların performanslarını” için toplanabilecek telif hakları belirlemektedir. “Kayıtlı müziğin fiziksel uygunluk faaliyetleri ile birlikte gitmek için kullanılması” için ödenecek telif haklarını ele alan 6.B tarifesi üretildi.

Bazen dersler sırasında müzik kullanan dövüş sanatları spor salonları, bu tarifeden bağışık olmadığını keşfediyorlar. Kurul, tanıma uyan “fitness faaliyetleri” şemsiyesi altında dövüş sanatlarını içerir:

“Fitness Etkinliği”, herhangi bir tür fiziksel egzersiz, spor veya
Fiziksel uygunluk dersleri, dans dersleri, ancak sınırlı olmasa da dans,
Gymnasium antrenmanları, ağırlık antrenmanı, devre eğitimi, kardiyo
Eğitim, Koşu, Yüzme, Dövüş Sanatları, Jimnastik ve Kaya
Tırmanmak

Spor salonları, Facebook’ta bir fitness merkezi operatörü tarafından yakın zamanda yayınlanan aşağıdaki mektupla kanıtlandığı gibi Re: geri ödeme sesiyle hedefleniyor:

Fitness Center sahibinin web sitelerinde keşfedilen bilgilere dayanan tek taraflı faturalandırma stratejisi, nispeten kaba ve muhtemelen yanlış egzersiz olarak eleştirilebilir. Bununla birlikte, buna rağmen, fitness merkezleri endüstriyel ‘fitness faaliyetleri’ tarifesi sırasında müzik kullanıyorsa, 6.B oyuna girebilir.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

CTE Dövüş Sanatları Spor Salonları İçin Bir İşaretleme Zamanı mı? 26 Ocak 2018
Çalışma – Sarsıntılı MMA savaşçılarının daha sonra 16, 2022in “Güvenlik Çalışmaları”
UFC Dövüş Sanatları Fitness Merkezi’ne Karşı Korsanlık Davası Başına Ödeme Başlıca Havasası Dissisedaugust 13, 2016 “Korsanlık”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *