10 Mükemmel Burpee Varyasyonları

Burpee Varyasyonları
Korkunç “B” kelimesi … burpe. Benim gibi bir şeyseniz, bu yoğun kardiyo egzersizi ile bir sevgi / nefret ilişkiniz var. Onların ardından olduklarını seviyorum, ama onları yaparken onlardan nefret ediyorum! Tanıdık olmayanlar için, bir burpe, esasen, kalp atış hızı pompalamanızı, kaslarınızı ve kalorilerin yanması olan iki parçalı bir tam vücut tükenmiştir. Bir burpe yapmak için, temel olarak bir push-up’ı birleştirirsiniz, ardından ayaklarınızı öne atıp havaya sıçramak, sonra tekrarlayın.
İçindekiler Gizle
Burpee VaryationSmountain Dağcı Burpee
Sıçrama kurbağa burpe
Tıp topu burpe
Kettlebell Burpee
Burpe jakı
Kutu atlama burpe
Tuck atlama burpe
Top slam burpe
Bosu topu burpe
Burpee yukarı çekin

Sarmak

Burpees yorucu olsa da, meşaleye çıktıkları kaloriler nedeniyle ağrıyorlar. Aslında, bir dakika boyunca burpe yapan 125 kiloluk bir kişi yaklaşık 10 kaloriyi yakacak – elbette bu, vücut ağırlığınıza bağlı olarak değişecektir. Ancak, burpe, daha yoğun olan ne kadar yoğun olursa, daha fazla kalori yakacaksınız ve kimi sevmez?
Kendinizi meydan okumak ve vücudunuzu daha fazla çalıştırmak için bir çentik hazırlamak istiyorsanız, deneyebileceğiniz farklı çöpler varyasyonları vardır. Bu alternatiflerin tekerlekli evinizde olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.
Dağcı burpe

Dağcı burpe, nihai tam vücut kombinasyonu olabilir. Bu hamlede, her kas grubunu çalışacak ve kalp atışı ve pompalamaya sahip olacaksınız. Bu egzersiz çeşitli kas grupları yaparken, geleneksel bir burpe’ye eklemek oldukça basittir. Standart dağcılara aşina olabilirsiniz, bu yüzden bunun nereye gittiği bir fikriniz var. Ama yapmazsan, bunların nasıl yapacağı. Burpeçinizin alt konumundayken, bir tahta pozisyonuna gelin ve dizlerinizi bir seferde göğsünüze doğru sürün. Bu çöpçü varyasyonunu yoğunlaştırmak istiyorsanız, dizi karşı dirseğe doğru sürün.
Sıçrama kurbağa burpe
Bu, bazı fitness uzmanlarından geliyor. Keith Stafford’a göre, Fit Vücut Boot Camp’ın sahibi, Sıçrama Kurbağa Burpe, atlamanın açısını değiştirir. Bu, baldır kaslarında daha fazla aktivasyona neden olurken, ellerinizi aşağı ve geri döndürme konumuna getirirken omuzları ve göğsü daha da dahil olur.
Sıçrama kurbağası burpe yaparken, çömelecek ve ellerinizi yere koyacaksınız, sonra tahta pozisyonuna geri atlayın. Ardından, elleriyle tanışmak için ayaklarınızı yukarı kaldırın ve kurbağayı mümkün olduğunca çok ileri götürün.
Tıp topu burpe

Glutes, hamstrings ve Quads çalışan herhangi bir egzersizi seviyorum. Bu yüzden hiçbir sürpriz tıp topu burpe, egzersiz planımda tutarlı bir şekilde. Kesinlikle bir üst vücut gücüne ve bu hareketi yapmak için sağlam bir çekirdeğe ihtiyacınız olacak, bu yüzden bir zorluk için hazırlıklı olun.
Bir ilaç topunu tutarak, bir çömelme yapın ve topu zemine indirin. Tahta konumuna geri atlayın ve düzenli bir burpe yapın. Ayakları tekrar elinize atladıktan sonra, tıp topunu alın, ek yükü atın ve ardından hareketi tekrarlayın.
Kettlebell Burpee
Burpe, tipik olarak vücut ağırlığı egzersizidir. Ancak bu, şeyleri mahvetmek için bazı ağırlıklara atamayacağınız anlamına gelmez! Kettlebell Burpees, yepyeni (ve belki de biraz yıpranmış) hissetmenizi sağlayacak. Kettlebell’inizle önünüzdeki yere başlayacaksınız. Burpeçinize bırakın ve ardından Kettlebell’in bacaklarınız arasında olduğu yere atlayın. Kettlebell’i her elle tutun ve dik bir satır yapın. Kontrollü bir hareketle, ağırlığı aşağı koyun ve burpee hareketini tekrarlayın.
Burpe jakı

Tahta jaklarının ne olduğunu biliyorsanız, muhtemelen bir Burpee Jack’in ne yaptığını tahmin edebilirsiniz. Daimi pozisyonda başlayacaksınız ve bir tahtaya geri atlayacaksınız. Aynı anda bacaklarınızı dışarı atlayın (Jacks’i düşünün) ve ardından tahta pozisyonuna geri dönün. Bu beş veya daha fazla kez tekrarlayın, ardından ayaklarınızı elinize geri atlayın ve havada olabildiğince yüksek atlayın. Keith Fit Vücut Boot Camp’in Stafford’un Stafford’u: “Bacaklarınızı ileri geri atlamak, çekirdeğinizdeki yükü arttırır, zıplama ve iniş sırasında kararlı kalmanıza zorlanır.”
Kutu atlama burpe
Bu muhtemelen yapabileceğiniz en zorlu burpe varyasyonu. Yalnız bir burpe, yeterince zor. Ancak bir kutu atlamayı eklemek, tam bir top oyunudur. Yerde standart bir burpe yapacaksınız ve hemen hemen bir kutu atlamayı yapacaksınız. Kutuyu kapatın ve burpe’yi tekrarlayın, ardından başka bir kutu atlama. Temsilcilerinizi hızlı bir şekilde yapamazsınız, ancak gerçekten kaslarınızı birleştireceksiniz ve tamamlanması zor olacak.
Tuck atlama burpe

Herhangi bir hiit eğitimi veya HIIT tarzı dersleri tamamladıysanız, bir tuck atlaması yaptığınız bir şans var. Bir tuck atlama, kardiyo kombinasyonu olan ve alt gövdeyi çalıştıran bir plyometrik hareketidir. Bunu bir burpe ile bağlayın ve yorgunluk için bir tarif! Bir tuck atlama burpe yapmak için, düzenli burpee hareketini yapacaksınız. Aradaki fark, en sonunda zıplayacak ve dizleri göğsüne yakın olarak getireceksiniz.mümkün. Bu, amrap olarak yapmak için mükemmel bir egzersizdir (mümkün olduğunca çok sayıda tur).
Top slam burpe
Herhangi bir pent up öfke varsa veya stresli bir günden sonra yenilemeniz gerekiyorsa, tıp topu burpe, adınızı her tarafınıza yazdılar. Yapmanız gereken tek şey, istediğiniz kilonuzda bir ilaç topu kapmak, ayağa kalkar ve topu ek yükü getiren ayak parmaklarınıza yükselir. Oradan, bir burpee girerken topu yere çarptım. Geldiğinde, topu kaldır, ek yükü kaldır ve tekrarla.
Bosu topu burpe

Denge ve istikrar üzerinde çalışmaya ihtiyacınız varsa, bir BOSU topu burpee, burpee varyasyonlarınızın egzersizinize mükemmel bir ek olacaktır. Bosu topu alarak başlayın ve kafanızın üzerine tutun. Kabarcık yüzünü yere yerleştirin ve tahta pozisyonuna geri atlayın. Bosu topu ile bir push-up gerçekleştirin, her iki ayakla da öne çıkarın ve ardından hareketi tekrarlayın. Özellikle bu egzersizi göğüste, çekirdek, omuzlar ve triceps’de hissedeceksiniz.
Burpee yukarı çekin
Muhtemelen bunun nasıl oynadığını tahmin edebilirsiniz! Bir burpe yapmak için yukarı çekin, önce bir çekme çubuğu bulmanız gerekir. Pull-up çubuğunun altında durun ve düzenli bir burpe yapın. Fark? Zıpladığınızda, çekme çubuğuna kaplanır ve bir çekme işlemi yapın. Kalorileri yakmanın ve üst vücut gücünü bir kerede geliştirmek için önemli bir yol hakkında konuşun.
Sarmak
Burpees, kalori yakmak için harika bir katil hiit egzersizidir. Peki ya bir seviye almak istiyorsan ya da aynı eski burpe ile sıkılıyorsun?
Bu yazıda, egzersizinize girebileceğiniz 10 mükemmel burpe varyasyonunu kapsadık. Onlar dağ tırmanıcı burpe, sıçrama kurbağa burpee, tıp topu burpe, su ısıtıcısı çan burpe, burpee jack, kutu atlama burpee, tuck atlama burpee, top slama burpee, Bosu topu burpee ve nihayet burpee yukarı çekmek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *