Her gün yüzmeye git ve 20 çılgınca şey olabilir

her gün yüzebilir
Aktif ve sağlıklı olmak önemlidir. Muhtemelen daha fazla, bu makaleyi şimdi okuyorsanız, bu şeylerin de sahip olduğunuz değerler olduğu içindir. Optimal zindelik ve sağlık elde etmenin çok fazla yolu vardır. Doğru yiyebilirsiniz, ekran saatini ortadan kaldırabilir ve çalışabilirsiniz. Ve bu seçeneklerde bile, sahip olabilecek başka seçimler de var. Çalışmakta, bisiklet, zammı, koşmayı, tırmanmayı ya da yüzmeyi seçebilirsiniz. Günlük rutininize yüzmek veya yüzmekle ilgileniyorsanız, bu sizin için makale budur.
Çoğu sporcu ve fitness severlerin yüzmenin harikalarını biliyor. Düşük etkisi, inanılmaz sağlık ve sağlık yararları vardır ve her yaş ve boyuttaki insanlara dahildir. Bu nedenle, daha fazla insan bunu egzersiz rejimlerine dahil ediyor. Ancak, daha kuvvetlice yüzmeyi takip etmek istiyorsanız ne olur? Her gün yüzmeye zamanınızı ve fitness yeteneklerini adadıysanız ne olur?
İçindekiler Gizle
Her gün yüzmek
Her gün yüzme kalori yakar
Her gün yüzmekten daha düşük tansiyon
Her gün yüzme stresi azaltabilir
Her gün yüzmekten gelişmiş kas tonusu
Rehberlerde her gün yüzmek bir göz enfeksiyonuna neden olabilir
Ruh sağlığı her gün yüzmekten kaynaklanabilir
Güneşin her gün dışında yüzmesinden
Her gün yüzme kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olur
Her gün yüzmek cilt döküntülerine neden olabilir
Kırmızı gözler her gün yüzmekten oluşabilir
Her gün yüzmek daha iyi uyumanıza yardımcı olacak
Yüzücünün kulağını her gün yüzmekten alabilirsin
Omzunuzdaki cilt tahriş olmuş olabilir
Her gün yüzmek eklemleriniz için iyidir
Her gün yüzmek kuru cilde neden olabilir
Daha az geri sorun yaşayabilirsiniz
Nefes alma her gün yüzmekten daha güçlü olacak
Saç hasarı kimyasallardan oluşabilir
Her gün yüzmekten daha düşük dinlenme kalp atışı
Her gün yüzmek daha uzun yaşamaya yardımcı olabilir

Tabii ki, bundan gelen bazı harika şeyler olacak! Her gün yüzmek, eklemlerinizi ve dizlerinizi feda etmeden kaliteli bir kardiyoya girdiğiniz anlamına gelir. Her gün her türlü fiziksel aktivite yapmak, inanılmaz yararlar getirmek için bağlıdır. Ancak, her gün yüzmekten çıkabilecek bazı çok şeyleri yok.
Eğer 30 veya daha fazla gün boyunca bir yüzme egzersiz yaptığınız bir fitness mücadelesiyseniz veya bir havuza yeni erişim kazandıysanız ve oraya çıkmak için heyecanlıysanız, sonuç olarak ne olabileceğini bilmek önemlidir. , Hem iyi hem de kötü! Öyleyse, her gün yüzmeye giderseniz gerçekleşebilecek 20 şeyi keşfedelim …
Her gün yüzme kalori yakar

Yukarıda bahsettiğim gibi, yüzme, muhteşem bir kardiyo şeklidir. Ve tıpkı diğer kardiyo formlarıyla olduğu gibi, her gün egzersiz yapacaksanız, çok fazla kalori yakacaksınız! Saatlik bir saat yüzme civarında 500 kalori yakabilirsiniz. Gerçekten yoğun bir antrenmanla, kalorinin bir saat içinde 750 kaloriyi yakmasını bile sağlayabilirsiniz.
Yani, bir ay boyunca her gün 30 dakika boyunca yüzmeye karar vereceğinizi söyleyelim. Eğer böyle olsaydı, yalnız yüzmeye yaklaşık 7.500 kalori yakarsınız! Ancak, ikiye katlamaya karar verdiğini ve bir saat boyunca yüzmeye karar verdiğini söyleyelim. Sonra sadece bir ayda 15.000 kalori yakacaksın. Bu çok fazla kalori ve çok fazla yüzme!
Her gün yüzmekten daha düşük tansiyon

Sağlıklı bir kan basıncına sahip olmak, sağlık için çok önemlidir. Onsuz, vücudunuz uygun besinleri ve ihtiyaç duyduğu oksijen almaz. Ne yazık ki, yetişkin nüfusunun neredeyse yarısı yüksek tansiyon veya hipertansiyondan muzdariptir.
Yüzme yoluyla hareket ediyor ve aktif olduğunuz için, bu egzersiz şeklini kan basıncını düşürmek için bulmuşlardır. Daha spesifik olarak, her gün yüzme, hipertansiyonlu yetişkinlerde kan basıncını düşürdüğü görülmüştür. Bu yüzden, sağlığınız için günlük yüzmeyi düşünüyorsanız ve yüksek tansiyonunuzu düşürürseniz, bu müthiş bir fikir olurdu!
Her gün yüzme stresi azaltabilir

Bugün dünyada, hepimiz değişen stres seviyeleri ile ilgileniyoruz. İşten, çocukların sorumluluklarına ve beklenmedik şeyleri, yaşamın yolumuzu atabileceği, çoğu insan düzenli olarak müthiş bir stresle karşı karşıya kalıyor. Kaçınmak neredeyse imkansız.
Yüzme ile, sadece suda olmakla ilgili bir şey var. Kendi başına bir şey yapıyorsun. Çevrenizden uzaklıklar için çok fazla odak ve küçük oda gerektirir. Suyundayken, şimdiki zaman içinde olmalısın. Ve bu, günlük yüzmenin stresinizi azaltabileceği birçok nedenden biridir.
Sadece daha az stresli hissetmenizi sağlar, aynı zamanda, diğer kardiyo formlarıyla birlikte yüzmenin stres hormonlarımızın sürümünü azaltabileceğini bulduklarını buldular! Lisesimizde stres hormonlarımızı artıran birçok şey var, bu yüzden neden savaşan bir etkinlik almıyorsunuz? Ve eğer her gün yaparsanız, sadece kaldırabileceğiniz ağırlığı düşünebilirim!
Her zaman yüzünden gelişmiş kas tonusugün

Günlük yüzme, zaten öğrendiğimiz gibi hem zihinsel hem de fiziksel sağlığımızı geliştirecek. Çok fazla kalori, önemli bir kardiyo şekli olarak yakar, ancak kas tonunu iyileştirebileceği anlamında benzersizdir.
Yüzmenin bir seferde 50 kasa kadar çalışabileceğini biliyor muydunuz? Bu inanılmaz! Eklemlerinde ne kadar iyi olduğunu düşündüğünüzde özellikle inanılmaz.
Sadece eklemleriniz, her gün fitness rutinlerinizin bir parçası olarak yüzmeniz için minnettar kalmaz, ancak kaslarınız da teşekkür ederiz. Sadece kendinizi her gün yüzmeye adadıysanız, kaslarınızın ne kadar ton olduğunu düşünün!
Rehberlerde her gün yüzmek bir göz enfeksiyonuna neden olabilir

Kişiyi giyen dünyadaki 45 milyon yetişkinden biriyseniz, bu kesinlikle sizi etkileyebilir. Eğer yüzerken temaslar giyersen, sadece göz tahriş şansınızı arttırmakla kalmazsınız, ancak aynı zamanda göz enfeksiyonu veya hatta bir kornea ülseri geliştirme şansınızı arttırıyorsunuz?
Rehberle her gün yüzmeye karar vermeye karar vermek, sizi bu oldukça ciddi komplikasyonlar riski daha da koyabilir. Eğer bir temas kullanıcısıysanız, gözlerinizi gözlüklerle koruyun ve bu komplikasyonları geliştirmekten nasıl en iyi şekilde önleneceğinize dair rehberlik edin.
Ruh sağlığı her gün yüzmekten kaynaklanabilir

Yüzmenin stres hormonumuzun serbest bırakılmasını azaltabileceğini az önce öğrenirken, diğer hissi-iyi hormonların üretilmesinde de yardımcı olabilir. Yüzme gibi kardiyo, endorfinleri serbest bırakır. Endorfinler, vücudumuzun doğal ağrı kesicileri olarak hareket eder ve ayrıca stres, endişe ve depresyonla mücadele etmek için başka bir yoldur.
Stres hormonlarının miktarını azaltıyorsanız, günlük olarak ve endorfinleri serbest bırakırsanız, zihinsel sağlığınızdaki gelişmeler göreceksiniz! Çoğu insan yüzmeyi her gün müthiş fiziksel sağlık yararları getireceğini düşünüyor, ancak zihinsel sağlık hakkında da düşünmeniz önemlidir!
Yukarıda dedim, gündelik hayatınızdan özel bir zaman ayırmak ve yüzmek gibi bir şey yapmak gibi bir şey yapmak, görünümünüzü ve ruh halinizi tamamen değiştirebilir. Kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir şey.
Güneşin her gün dışında yüzmesinden

Şimdiye kadar, her gün yüzmeye gidersen olabilecek bazı gerçekten çekici şeylerden bahsettim. Ama daha önce dediğim gibi, de olabilecek en uygun şeylerden daha azı da var. Dikkate alınması gereken ilk olumsuz şeyimiz için, gerçekten nerede yüzdüğünüze bağlıdır.
Yerel topluluğunuzda veya spor salonunuzun kapalı havuzunda yüzüyorsanız, bu bir endişe kadar değildir. Ancak, yüzme konumu açık havada ise, güneşin zarar görmesini riske atacaksınız. Temel olarak, güneşin dışında geçirdiği zaman, güneşin zarar görmesi, cilt kanseri ve daha fazlası riski daha yüksek olur. Bununla birlikte, Amerikan kanseri toplumu, bu riskleri en az iki saatte bir SPF 30’u olan en az bir SPF 30 ile uygulayarak bu riskleri en aza indirebilirsiniz. Bu, sizi güneşin zarar görmesi risklerini tamamen kurtarmazken, her gün dışarıda yüzmeyi seçerseniz yardımcı olabilir.
Her gün yüzme kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olur

Kan şekeri, sağlığınızın bir başka önemli yönüdür. Temel olarak, kan şekeri seviyeniz, kanınızda bulunan şeker miktarıdır. En sağlıklı bireylerin çoğu, her ikisi de tehlikeli olabilen, çok yüksek veya çok düşük olmadıkça normal bir aralıkta seviyelerini koruyabilir.
Sağlık sindirimine göre, yüzme, kan şekeriniz üzerinde egzersizinizden sonraki günlerce kontrol edebilecek kadar önemli bir etkiye sahip olabilir. Yüzme oturumunuz için pek çok kas kullanılarak, kan dolaşımınızdan şekeri daha hızlı ve verimli bir şekilde emilmelerini sağlayacak şekilde kullanılıyorlar. Bu, sağlık açısından herkes için müthiş, ancak özellikle diyabetik veya prediabetic olanlar için harika haberler, kan şekeri stabilize edilmekle mücadele ediyorlar.
Biri, günlük rutininize, transpire yapacak önemli gelişmeleri dahil ederseniz, sadece düşünebilirsiniz!
Her gün yüzmek cilt döküntülerine neden olabilir

Çoğu havuz, suyun temizliği ve temizliği için klor kullanır. Bu bizi suya üreyen mikropların güvenliğini korurken, bu kimyasallara çok fazla maruz kalma, bazı rahatsızlıklara ve döküntülere neden olabilir.
Bütün insanlar klor döküntüleri yaşamamış olsa da, her gün yüzmeyi planladığınızdan emin olmak kesinlikle bir şeydir. Oldukça rahatsız edici olabilir, çarpma ve kırılan kırmızı döküntüler oluşturur ve şişebilir.
Kırmızı gözler her gün yüzmekten oluşabilir

Klor döküntüsüne benzer şekilde, gözleriniz de bir havuzdaki kimyasallardan tahriş olabilir. Kimyasallara sahip olmalısınız o kadar fazla maruz kalırsanız, sinirden kırmızı gözler geliştireceksiniz.
Bazı insanlar gözlerine diğerlerinden daha fazla eğilimlidir, ancak kırmızı gözlerin geliştirilmesini önlemek için suya gözlük takmak için çok fazla yüzüyorsanız, kırmızı gözlerin geliştirilmesini önler. Öyleyse, gerçekleşmesi en uygun bir şey olmayabilir, ancak en azından onu önleyebilir veya azaltabilirsiniz!
Her gün yüzmek daha iyi uyumanıza yardımcı olacak

MakHer gün yüzmenin daha iyi uyumanıza yardımcı olacağını tam olarak hissediyorum. Yüzerken vücudun daha az stres hormonu serbest bırakırken, endorfinleri de serbest bırakır. Daha sağlıklı hissediyorsun ve günlük olarak tam vücut egzersiz yapıyorsun. Bu nedenle, akşamları daha memnun ve yorgun hissedeceksiniz, sizi daha iyi bir gece uykusuna götürür!
Öyleyse, geçmişte uykuya dalmak (ya da uykuda kalmak) ile mücadele eden biriyseniz, yüzme gibi kardiyo yapmak harikalar yaratabilir! Kesinlikle denemeye değecek.
Yüzücünün kulağını her gün yüzmekten alabilirsin

Bu kesinlikle her gün yüzmekten en uygun durumlar değil, ancak bunun için düşünülmeli ve hazırlanmalıdır. Her gün yüzmekten oluşabilecek diğer potansiyel olarak riskli şeylerde olduğu gibi, ne kadar yüzer olursanız, o kadar muhtemel olursunuz. Burada, her gün yüzüyorsanız, yüzücünün kulağını geliştirme şansınızı arttırıyorsunuz. Yüzücünün kulağı, kulak kanalınızda su sıkıştığında meydana gelen bir dış kulak enfeksiyonudur. Oradan, bakteriler gelişir ve tedavi edilmezse, bazı sorunlara neden olabilir.
Günlük yüzmeye yönelik belirli bir süreyi adamak istiyorsanız bunu unutmayın. Herhangi bir işaret veya semptomdan herhangi birini fark ederseniz, durum kötüleşmeden önce kulak damlaları ile hızlı bir şekilde muamele gördüğünüzden emin olun!
Omzunuzdaki cilt tahriş olmuş olabilir
Burada yüzmekten gelebilecek oldukça benzersiz bir şey var! Klor döküntüleri hakkında her şeyi tartıştık, ancak yüzdükten sonra omzunuzda özellikle geliştirebileceğiniz farklı bir tahriş var.
Bu erkekler arasında daha yaygın olsa da, yüzücünün omzunun, omzunun çenenizdeki anızdan bir döküntü geliştirdiği yerdir. Garip bir şekilde özel olmasına rağmen, bu kesinlikle olan bir şeydir ve genellikle yüzdükten 15-30 dakika sonra görünür.
Bu, her insanla ilgili olmayabilir, ancak bir erkeğiniz varsa veya bazı yüz saçlarınız varsa, sadece hazır olun. Belki havuza çarpmadan önce temiz bir şekilde traş olduğundan emin misin?
Her gün yüzmek eklemleriniz için iyidir

Bundan daha önce de bahsettim, ama bunu yapabilecek 20 şeyimizden biri olarak koymam için çok iyi! Basitçe, suya koyun, daha azdır. Hiç nerede olduklarını düşünerek bir havuzda birini tuttun mu? Peki, bu bilim, gerçekten!
Ancak, bilimin tüm özellikleri hakkında konuşmak için burada değiliz. Bunun neden böyle görkemli bir şey olduğunu tartışmak için buradayız! Bedenlerimiz suda bize bir yükten daha az olduğundan, eklemlerimiz üzerinde önemli ölçüde daha nazik olan bir egzersizdir.
Yüzme eklemlerinizde çok kolay olduğundan, her yaştan ve yeteneklerden daha kolay erişilebilir olan çok kapsayıcı bir egzersiz şeklidir. Gençlerden yaşlılara kadar, uğraştığınız kötü ya da dırdırcı eklemlerde aşırı strese neden olmadan kalbinizin hızını arttırabileceksiniz. Sadece havuza girebilir ve tüm masraflar olmadan yararları elde edebilirsiniz.
Her gün yüzmek kuru cilde neden olabilir
Belki şanslıysanız her gün yüzmekten bir klor döküntü almazsınız, ancak hala kuru cilt elde etmek için çok hassas olacaksınız. Kimyasallardan, her gün suda genişletilmiş zamana maruz kalmak için, cildinizin acı çekebileceği oldukça iyi bir şans var.
Bununla birlikte, bunu önlemeye çalışabileceğiniz yollar vardır. Her havuzdan çıktığınızda duş almanızı ve ardından düzgün şekilde kurulmanızı öneririz. Havuzdan kuru cilt elde etmenin en kolay yollarından biri, sadece dışarı çıkıp hava kuruduğu. Tabii ki, bu potansiyel konuyu her gün yüzmekten mücadele etmenin bir başka yolu, her bir dalıştan sonra losyon uygulamaktır! Yüzün bir sorun olabilse de, en azından bunu önlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler var!
Daha az geri sorun yaşayabilirsiniz

Daha tipik olarak değil, koşma ve hatta bisiklete binme, sırtınızdaki müthiş bir suş işlemesine neden olabilir. Bisiklete binmekten ve gidebeklerden dolayı tuhaf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *