Kanada Araştırma Çalışması Botox Atrophies Enjeksiyon Bölgesinden Uzak Botox Atrophies Kaslarını Keşfetmektedir

Kanada Araştırma Çalışması Botox Atrophies kaslarını enjeksiyon bölgesinden uzak
Sarah McGinnis tarafından

Dr. Walter Herzog, 2 Aralık 2010 Perşembe günü Calgary Üniversitesi’ndeki laboratuvarında bir şişe Botox tutuyor. Herzog, zaman içinde botulinum toksininin kas kütlesi zayıflığı, atrofisi ve enjeksiyon bölgesinden uzak tutulan enjekte edilmemiş kaslarda kasılma dokusu kaybı olarak.

Calgary – Botox, kırışıklıkları düzeltmeye yardımcı olmak ve çocuklara kasları üzerinde daha fazla yönetmek için kullanılabilir, ancak Calgary Üniversitesi’ndeki araştırmacılara göre, enjeksiyonların vücuttaki kas kütlesi zayıflığını tetiklemekten sorumlu olabilir.

Yakında BioMechanics Journal’da yayınlanacak bir araştırma çalışması, tavşanlara botulinum toksin A sağlandıktan altı ay sonra kas kütlesi kaybı ve atrofi yaşadıklarını keşfetti.

Ve bu yan etkiler, Botox’un enjekte edildiği yerle sınırlı değildi, kinesiyoloji yüksek lisans derecesi stajyeri Rafael Fortuna ve makalenin baş yazarı.

“Botox son derece özel bir sitede kalmıyor gibi görünüyor. Bir enjeksiyon bölgesinden uzak kasları etkileyebilir ”dedi.

Kinesiyoloji profesörü Walter Herzog’un çalışmaları daha önce bir Botox enjeksiyonunu çevreleyen kasların da tedaviden olumsuz etkilenebileceğini göstermiştir.

Ancak denetlediği bu son araştırma çalışması, normalde vücutta başka bir yerde çalışan kasların aynı şekilde kas kütlesi kütlesini ve yapısal bütünlüğü kaybedebileceğini gösteriyor.

Botox genellikle kozmetik bir tedavi olarak kullanılır. Örneğin, ilaç, kırışıklıkların görünümünü azaltmak için anlaşmadaki küçük kasları felç etmek için kullanılır.

Serebral palsi olan çocukların tedavisi için de kullanılır.

Herzog’a göre, belirli bir kas kütlesine sinyal gönderen sinirler, sıkışık kalmasını tetikleyen sinirler Botox tarafından bloke edilir ve hastanın uzuvları üzerinde daha fazla yönetilmesini sağlar.

Mezaun Evin’in 21 yaşındaki çocuğu Shari, her zaman yukarı doğru gerilmiş dirseklerini gevşetmeye yardımcı olmak için 10 yıl önce Botox sağlandı.

Alberta Serebral Palsi Derneği Genel Müdürü Evin, “Onun için kıyafetlerini kollarının üzerine çıkarmak ya da almamak arasındaki farktı” dedi.

Evin, üç Botox enjeksiyon serisi, Shari’nin serebral palsi için “hızlı bir düzeltme” den uzaktı. Fizyoterapistlerin hareketliliğini kalıcı olarak geliştirmeye çalışmak için bu “spastik” kaslarla egzersizlerde çocuğuyla birlikte çalışmasına izin verdi.

Evin, Botox tedavileri için olası endişeleri vurgulayan araştırma çalışması sonuçlarından şaşırmadı, ancak birçok serebral palsi hastası için ilacın son alternatiflerinden biri olmaya devam ettiğini belirtti.

Hem Herzog hem de Fortuna, serebral palsi için Botox’un kullanımının devam etmesi gerektiği konusunda hemfikirdir, ancak tedavi verilmeden önce uzun süreli sonuçların değerlendirilmesi gerekir.

Herzog, “Serebral palsi olan bir çocuğum olsaydı, doktorlar tarafından, evet, bu harika bir tedavi uygulaması olacağına ikna olsaydım kesinlikle kullanırdım” dedi.

“Aynı zamanda asla kozmetik olarak kullanmam. Bunu asla kabul etmem. Vücudunuza giren bir zehir. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *