Hukuk firması dosyaları, eski boks büyükleri adına Tito Trinidad ve babası Don Félix

emekli dünya boks şampiyonu Juan Félix Trinidad-García (“Tito”) adına bankacılık yasadışı iddiaları için dava açtı. ve yönetici Juan Félix Trinidad-Rodríguez (“Don Félix”), ABD Porto Riko Bölge Mahkemesinde (Trinidad-García ve diğerleri, Popular Inc. ve diğerleri, 21-cv-01529-ADC) dava açtı. (Bkz 🙂 Porto Riko’nun en büyük bankacılık ve menkul kıymetler yatırım kuruluşlarına karşı: Popular Inc.-Nasdaq: BPOP (“BPOP”)- ve iştirakleri, -Popular Securities, LLC (“PSL”)- ve Banco Popular de Puerto Rico ( “BPPR”).

Tito ve Don Félix, o zamanki başkan Richard Carrión (ve Popular’ın kurucusunun torunu), daha sonra PSL’nin Başkanı Michael McDonald ve BPPR-Executive Başkan Yardımcısı Juan Guerrero ve diğerleri aracılığıyla BPPR’nin bir kan davası ve yasadışı bağlama şeması yürütmek için komplo kurduğunu iddia ediyorlar. Tito ve Don Félix’i hedefleyen federal bankacılık yasaları (12 ABD §1972, et sq.). Yatırım portföylerini 48 milyon doların üzerinde PSL’ye aktarmaları yasaklanmış bir koşulda, Trinidads’a 23 milyon dolarlık popüler genişletilmiş teminatlı kredi raporları. Bu şema devam ediyor ve Trinidad’ların 93.218.292 doların üzerinde bir kombine kayıplara neden oldu. §1975, Trinidad’ların 279.654.876 doların üzerinde zarar talep ettiği üçlü hasar teklifleri.

Trinidads, mahkemeyi iddiaları denemek için daha da çağırıyor: popüler bir şekilde gizli bir anlaşmayı ihlal etmek için gizli bir parasal miktar; Popüler bir mahkeme kararını ihlal etmesi ve Tito’nun teminatının yasadışı kısmi tasfiyesi nedeniyle 7.102.171,73 $; Kombine portföylerine neden olan kayıplar için 58,218,292 dolar; Zihinsel ve duygusal acı için her biri 5 milyon dolar; Tito için 25 milyon dolar ve Don Félix için ticari görüntüleri ve itibarlarında yaralanmaları için 10 milyon dolar; Ayrıca, cezai zararlar için eşit miktarda.

Trinidads, Federal Finansal Kurumlar düzenleyicilerinin Porto Riko ve faaliyet gösterdiği diğer küresel pazarlarda popüler tarafından yapılan yasadışı uygulamalara son vermek için bu durumda popüler olanın ne yaptığını bilmesini istiyor.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *