6 Pro İpuçları: Fitness’e Nasıl Aşık Olun

Elit bir sporcum olduğum için, her sabah yataktan uçtuğumu düşünebilirsiniz ve ilk nefesim göklere bakıp egzersiz yaptığım için teşekkür ederiz . Bu, çamaşırları katlamaktan ve DMV’de takılmaktan memnuniyet duyduğumu söylemek gibi olurdu. Çikolataya, bir insana, hatta muhteşem bir yere aşık olabilirsiniz – ancak fitness’e aşık olmak o kadar basit değildir.

Mesele şu ki, zindeliğin sizi nasıl hissettirdiğine ve hayatınız üzerindeki olumlu etkilere derinden aşık olmak kolaydır. Son birkaç yıldır, hareketin hayatımı geliştirme şekline tutkuyla aşık oldum. İlk başta, egzersiz sadece daha iyi voleybol oynamama yardımcı olacak bir araçtı. Ama şimdi, her şeyde kazanmak için çok daha fazla enerjiye sahip olmanın bir yolu. Fitness’i sevmeyi nasıl öğrendim ve sizin için de çalıştırmanın yolları:

Kalk ve git

Fitness hayatınızı atlamanın en iyi yollarından biri (daha sonra ona aşık olabilirsiniz; bunu organize bir evlilik olarak düşünün ve “anne en iyisini bilir”) sabah ilk işleri, en iyisini uyandırdığınızda egzersiz yapmaktır. yukarı. Eğitilene kadar telefonunu bile kontrol etmeyen bir arkadaşım var. Honlar büyük bir zaman sikesi olabilir ve inan bana, üzerlerindeki şeylerin% 99,9’u bekleyebilir. Eğer iş veya aile yükümlülüklerine yakalanırsanız, vuruşu alacak ilk şey eğitim süreniz olacaktır. Erken yap.

Ağınıza dokunun

İnsanlar genellikle kendilerine karşı sorumlu tutulduğunda fitness ve sağlık hedeflerine ulaşma şansına sahipler ve hesap verebilir kalmanın en iyi yollarından biri? Yolda kalmaya yardımcı olmak için bir fitness topluluğu oluşturun. Fitbit kontrol paneliniz özellikle kullanışlıdır, çünkü arkadaş ekleyebilir, hedeflerinizi ve verilerinizi paylaşabilir ve devam etmek için birbirinizi motive edebilirsiniz. Facebook arkadaşlarınız ve kişileriniz aracılığıyla daha büyük bir Fitbit topluluğuna da dokunabilirsiniz.

Alışkanlık kazanmak

Uygulamalar yaratmak ve değiştirmek günler, haftalar ve hatta aylar alabilir. Ne yaparsan yap, pes etme! Fitbit uygulamasında haftalık bir egzersiz hedefi belirleyin ve en az 30 gün boyunca normal bir hareket rejiminde kalmaya çalışın. Bir günü kaçırırsanız, terlemeyin – ertesi sabahtan sonra alın. Burada da Fitbit Tracker’ınıza yaslanın: Özellikle herhangi bir fitness planının ilk birkaç haftasında, bitkin hissedebileceğiniz ve herhangi bir dünyayı sarsma sonuçlarını göremediğinizde veya hissetmediğinizde yararlı olan iyileştirmenizi objektif olarak gösterecektir. Bunlar gelecek. bana güven.

Dinlen ve kurtar

Eğer kaslarınıza dinlenme şansı verirseniz, daha iyi bir şekilde gerçekleştireceksiniz ve egzersizlerinizi daha iyi sevebileceksiniz. İyileşme, spor salonundan bir gün izin veya zor bir güç seansından sonraki gün kolay bir yürüyüş anlamına gelebilir. Her zaman ima ettiği bir şey uyku – vücudun HGH’yi veya kaslarınızın onarılmasına yardımcı olan insan büyüme hormonunu serbest bıraktığı zaman. Sessiz uyumakla mücadele ediyorum, bu yüzden kişisel uyku trendlerimi izlemek için Fitbit Tracker’ime güveniyorum. Kendime arkada küçük bir pat verebilirim ya da neden haftam boyunca sürüklediğimi görebilirim. Daha sonra aktivitelerime nasıl uyuduğumu eşleştirebilirim, böylece daha iyi Z’leri nasıl elde edeceğimi anlayabilirim.

Vites arttırmak

Kulağa yüzeysel gelebilir, ancak en iyi kıyafet ve teçhizat motivasyonla ilgili olduğunda harikalar yaratabilir. Beni canlandırmak için yeni vuruşlar veya sevimli taytlar kullanıyorum ya da en azından beni “iyi hissetmek için iyi görünüyorum”. Renkler ruh halinizi yansıtabilir ve parlak veya neşeli olduklarında, iyi bir tane yaratmaya da yardımcı olur. Ne gerekiyorsa yapmanız gereken birkaç gün var.

Favorilerinizi Seçin

Her şeye aşık olmanın bir kısmı bir miktar zevk almaktır – ve en azından yaptığınız her şeyi sevmeniz gerekir. Bazı insanlar örneğin bir spor salonunda egzersiz yapamazlar, bu yüzden en iyi bahisleri dışarıda koşabilir veya bisiklet sürebilir veya bir eğitim kampı olabilir. Diğer insanlar yogayı sever. Güç antrenmanı ve kardiyoları bir fitness rutinine dahil etmek önemli olsa da, sevdiğiniz şeyi yapmak da önemlidir. Neden nefret ettiğiniz bir aktiviteyle kendinize işkence yapıyorsunuz? Günlük yaşam için makul değil. Kocanıza eve gelmek ve hemen diğer odaya günlük olarak koşması gibi olurdu. Sadece ‘aşk’ için işe yaramazdı.

Dürüst ol, fitness’e aşık mısın? Aşağıdaki sohbete katılın ve bana nasıl harika egzersiz yapmanın sizi hissettirdiğini söyleyin!

Bu bilgiler sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık problemini veya durumu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Gabby Reece

Dünyaca ünlü atlet, New York Times en çok satan yazar, eş ve anne. Gabrielle Reece eski bir profesyonel plaj voleybol oyuncusu ve Nike’ın ilk kadın sözcüsü idi. Mesleğini şekillendiren ve onu sağlık ve zindelik dünyasında popüler bir lider yapan sağlıklı yaşam ve fitness tutkusu var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *