Dava, LAPD’nin Dodgers WS etkinliğinde

bir üniversite öğrencisi Michel Moore’da aşırı güç kullandığını iddia ediyor, LAPD’ye Los Angeles Dodgers’ın Los Angeles şehir merkezindeki 2020 Dünya Serisi Şampiyonası’nın senaryosuz bir etkinliği sırasında yasadışı güç kullanmak için dava açtı.

23 yaşındaki davacı Isaac Castellanos, 27 Ekim 2020 gecesi 2020 Dünya Serisi Şampiyonası unvanını kutlamak için 27 Ekim 2020 gecesi Crypto.com Arena’nın yakınında (daha önce Staples Merkezi olarak anlaşılan) toplanan yüzlerce Dodger hayranından biriydi. . Şikayete göre, bir LAPD polisi Castellanos’u Dodgers Dünya Serisi kutlaması sırasında “daha az ölümcül” bir mühimmatla en iyi göze vurdu. Şu anda uzun vadeli görme kaybından muzdarip olan Castellanos’un, memurlar kendisine feshedilmeden önce uyarılmadığı veya dağılması istenmediği iddia edildi.

Davacının Baum Hedlund Aristei ve Goldman sigortası mevzuat firmasından avukatları, müvekkillerinin konuşma esnekliğinin sakin bir şekilde kullanılmasına katılımının yanı sıra meclis, LAPD’nin “yükselen ve zararlı kalabalık taktikleri yönetimi” nedeniyle şiddetli bir baş ağrısına dönüştüğünü iddia ediyor. Yasal ve tipik mevzuat haklarının yanı sıra, müşterilerinin ABD ve Kaliforniya Anayasaları kapsamındaki haklarını ihlal etti. Dava daha da LAPD’yi ihmal, saldırı ve batarya ile suçluyor.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *