MMA Manager sözleşmeleri – Önemli bir görünüm

İlk sözleşme savaşçıları göstergesi bazen en kötüsüdür. Müdürleriyle teklifleri.

MMA yönetimi dünyası kötü düzenlenmiştir. Yargı yetkisine kadar değişir ve gereksinimler, oyuncular derneklerinin ajan sertifikası için katı eşikler uyguladığı sendikalı sporlardaki gereksinimlerin çok altında.

Bazı özelliklerde ve illerde herkes yönetici olabilir. Tek yapmanız gereken, bir olduğunuzu ve Presto’nun hak kazandığınızı söylemek.

Diğerlerinde yöneticiler, lisansa başvurmanın yanı sıra başka bir şey değil. Bunlarda lisanslama için ortak düşüktür. Bazı yargı yetkileri, sözleşme uzunluklarının yanı sıra tahsil edilebilecek maksimum ücretler gibi sınırlamalar getirir. Diğerleri daha ileri gider ve tazminat yetkili formlarda olmak için savaşçı/yönetici sözleşmelerine ihtiyaç duyarlar. Bu menkul kıymetler genellikle takip edilmez. Lisanslı birçok yönetici, müşterilerinin mücadele ettiği ve savaşçının çantasının kesilmesini nereden aldıkları tüm yargı alanlarında lisans almaya zahmet etmez. Bu büyük ölçüde tartışmasız gidiyor ve sömürücü yönetim uygulamalarını kıran atletik komisyonların birkaç örneği var.

Kısacası, savaş sporları yönetimi büyük ölçüde her şeyin gittiği vahşi batıdır. En kötü sözleşme savaşçılarının göstergesinden birkaçı, kendi yöneticileri olanlardır, ikincisi müşterilerinin en iyi çıkarlarını arayışı yerine getirir, bunun yerine genellikle sömürücü bir sözleşme ile bağlantıya başlar.

Yıllar boyunca çok sayıda yönetim sözleşmesinde gezinme şansım oldu. Aşağıda, yöneticilerden birkaçının, savaşçılardan bazı konularla göstergelerini belirlemelerini istedikleri örnekler, terimleri kabul etmeden önce eleştirel olarak değerlendirmeleri gerekmektedir.

Uzunluk – Yöneticiler için çok daha iyi, savaşçı değil

Yöneticiniz berbat bir görev yapıyorsa, hizmetlerine uzun süre bağlı olmak ister misiniz? büyük olasılıkla değil. Kariyerinizin ilerlemesi için doğru bağlantı olup olmadığını yeniden değerlendirebileceğiniz sağlam bir bitiş tarihi ile kısa bir bağlantı kurmayı düşünün.

“Yönetici rakibi sadece iki veya sekiz mücadele için [hangisi daha uzunsa] temsil edecek… Bu sözleşmenin şartları 60 günden daha uzun süren yaralanmalar için durdurulacaktır.”

“Savaşçı, yöneticiyi 3 yıl boyunca dünya çapında kişisel temsilcisi olarak da yönetiyor”

“Mevcut sözleşme üç yıl ön içindir… Bu dönemin sonunda, sözleşme daha sonra, kutlamaların birinin veya diğerinin diğerinin diğerini bildirmesi durumunda, üç yıllık bir süre boyunca yenilenir. Sözleşmenin sona ermesi, ”

Ödeme – hepsinin bir dilimini aldığımızdan emin olalım!

Yöneticiler değer katmalıdır. Onlara yardım etmeden kendi başınıza alabileceğiniz gibi, size verdikleri yeni şanslar için nispeten ödenmelidir. Hizmetleri için maaşınızın bir kısmını şarj ediyorlarsa, yönteminizi ilk etapta ödemenin getirmesinden emin olmalısınız. Yöneticiniz kazanma bonusunun bir kısmını almaya hak kazanmalı mı? İsteğe bağlı bonuslar? Diğer faktörler sadece performansınıza dayanıyor mu? Yöneticinin tüm bu olası gelir akışlarının bir kısmını alarak iyi olduğunuzdan emin olmak için bu gibi dikkatli bir şekilde değerlendirme maddeleri:

Yönetim ücreti “savaşla ilişkili ve savaşla ilişkili olmayan brüt gelir. Bu sözleşmenin işlevi şu şekilde tanımlanacaktır: Fighter’ın çantası, Fighter’ın kazan bonusu, Fighter’ın imzalama veya yeniden imzalama bonusu, herhangi bir/ve diğer tüm dövüş bonusları, Fighter’ın görüntüleme başına ödeme bonusu ve diğer tüm Bonuslar.

Yönetim suçlamasıyla ilgili olarak, “tüm tazminat, ödüller veya sporcu tarafından aktivitesi sınırları dahilinde kazanılan parasal katkılar (ödül parası, bonuslar veya her türlü bir tür maçta kazanılan herhangi bir diğer husus türü, savaş, kavga , rekabet veya sergi, karma dövüş sanatları faaliyetine ilişkin sözleşmelerden parasal katkılar ”

Yönetim Ücreti brüt kazançlardan tahsil edilecektir. sınırlama olmaksızın, hediyeler, bonuslar), savaşçının karışık dövüş sanatlarındaki faaliyetlerinden ve ilgili konuların yanı sıra sonuçların kullanımı ve bunun önlemlerinin, feshedilmesi için ödemeler dahil olmak üzere her türlü ve tüm miktarlar dahil Fighter’ın faaliyetleri, bu tür herhangi bir faaliyet türünden kaçınma ödemeleri ve doğrudan veya dolaylı olarak kazanılan, rakip veya mirasları tarafından belirtilen faaliyetlerle ilgili herhangi bir çatışmanın yerleşim veya başka bir çatışmanın diğer eğilimi ile bağlantılı ödemeler, yöneticiler, yöneticiRator veya atarlar veya herhangi bir tür doğa veya türden çıkarılmadan, kendi adına başka bir kişi, firma veya şirket tarafından atarlar. ”

Daha az aldığınızda yapamayız!

Bazen ücretiniz eksik kilo, kazanma bonusu, geçiş için para cezası alamaz vb. Bazı yöneticiler buna inanıyor:

“Fighter, yöneticinin suçlamalarının, karışık dövüş sanatları faaliyetleriyle bağlantılı olarak rakiplere (örneğin, kilo alamaması) alınan herhangi bir ücrete bağlı olarak azaltılmayacağını kabul ediyor.”

Rakip için münhasırlık, ancak yönetici değil

Yöneticiniz muhtemelen özel temsilci konusunda sıkı bir şekilde ısrar edecektir. Ancak diğer müşterileri idare edecekler. Size karşı sorumluluğunu yerine getirirken başa çıkabileceklerinden daha fazla sporcuyu ne ölçüde yönetiyorlar? Temsil ettikleri diğer sporcular için teklif teklifleri yaparken en iyi çıkarlarınızı geçmemelerini sağlamak için çıkar çatışmalarını tam olarak nasıl önleyecekler?

“Bu tür yönetim hizmetlerini sunarken, yönetici savaşçının dünya temsilcisi etrafında özel olacak. Bununla birlikte, rakip, yöneticinin şu anda savaşçı dışındaki kişiler için aynı veya benzer hizmetleri gerçekleştirmeyi veya gerçekleştirmeyi ve burada yer alan hiçbir şeyin yöneticinin bu tür faaliyetlere devam etme veya başlama hakkını kısıtlamayacağını kabul etmektedir ”

“Bu tür temsil hizmetleri sunarken, yönetici Fighter’ın dünya temsilcisi etrafında özel olacak. Rakip, yöneticinin şu anda savaşçı dışındaki kişiler veya varlıklar için aynı veya benzer hizmetleri gerçekleştirmeyi veya düşündüğünü ve burada yer alan hiçbir şeyin yöneticinin bu tür faaliyetlere devam etme veya başlama hakkını kısıtlamayacağını kabul ediyor. ”

Savaşçılar yöneticilerini korur

Yöneticiler üslerini örtmeyi sever. Eğer dava edilirlerse sizden tazminat arıyor olabilirler. Bu gibi değerlendirme maddeleri, noktalı çizgide imzalamadan önce onları anladığınızdan ve rızasını kabul ettiğinizden emin olun:

“Fighter, önceki yönetim anlaşmalarından kaynaklanan zararlar için herhangi bir beyanname veya herhangi bir beyanname için yarışmacının yükümlülüğü veya muhtemel yükümlülüğü nedeniyle zarar veya tehdit altındaki zarar veya maliyete karşı zararsız yöneticiyi tazmin etmeyi kabul ediyor.”

“Fighter, sınırlama olmaksızın, makul yasal suçlamalar ve masraflar dahil olmak üzere her türlü zarar, talep, hasar veya yükümlülük, masrafların yanı sıra her türlü zarar, talep, hasar veya yükümlülüklere karşı zararsız tutacaktır. , hangi yöneticinin yarışmacı tarafından yöneticiye sağlanan herhangi bir bilgi türü olarak veya bunlarla bağlantılı olarak bir davaya maruz kalabileceği sonucuna varabilir ”

TAHKİM

Yöneticinizle bir çatışma ile karşılaşırsanız, onlara karşı yasal işlem yapabilir misiniz? Hangi yargı yetkisinde? Hangi hukuk seçeneğiyle? Haklarınızı kullanma konusunda isteksiz olacaksınız, ön ücretlerle tahkime tabi misiniz?

“Bu sözleşmeden veya bu sözleşmeden kaynaklanan tüm iddialar, anlaşmazlıklar ve tartışmaların yanı sıra kendisiyle bağlantılı olarak yürütülen her türlü belge veya araç veya bunun yorumlanması tahkim ile çözülecektir”

“Bu sözleşmeden veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan veya bunlarla bağlantılı olarak yürütülen her türlü belge veya araç ya da yorumlanması ile çözülecek olan tüm iddialar, anlaşmazlıklar ve tartışmaların yanı sıra tüm iddialar, anlaşmazlıklar ve tartışmalar emekli bir yargıç tarafından. Bu tür bir tahkim türü güvenle yürütülecektir… bu tür herhangi bir tahkimin kararı kutlamalara bağlayıcı olacaktır ve her türlü yetkili yargı yetkisinde tamamen uygulanabilir olacaktır. Tahkim durumunda, hakim kutlama, makul avukatın suçlamalarının yanı sıra bu sözleşmenin şartlarının uygulanmasında veya ihlali için katlanılan diğer masrafları geri alma hakkına sahiptir. ”

Savaşçılar yöneticiyi tanıtacak mı?

Yöneticilerin savaşçılarını tanıtmaları gerekiyor. Birçok sözleşme, rakibin yönetici hizmetlerini tanıtmayı kabul ettiği yerde bunu tersine çeviren dilde kaymaktadır. İlişkiye en iyi çıkarların kimin hizmet ettiği konusunda zorlaşın.

“Fighter, yöneticiye, bu sözleşme süresi boyunca Fighter’ın adına sponsorluğunu/onaylama şansını korumakla ilgili olarak adını kullanma ve benzerliği kullanma yetkisi veriyor. Bununla birlikte, bu, Fighter’ın adının yanı sıra yönetici web sitesinde ve yönetici reklam materyallerinde benzerlik ile sınırlı değildir. ”

“Sporcu, yöneticiye her türlü araç veya herhangi bir türden herhangi bir tür medya aracılığıyla sunmak veya markayı (yöneticinin) sunmak veya tanıtmak için resmini ve/veya adını kullanma yetkisi veriyor.”

“Savaşçı, yöneticiye veriyor.Fighter’ın adı, takma adı, fotoğrafı ve aynı zamanda yarışmacının yanı sıra yönetici, bağlı kuruluşları ve müdürleri ile bağlantılı olarak benzerlik. Rakip burada yalnızca dünya çapında sınırsız, satma, satma, düzenleme, düzenleme, yayma, sergileme, çoğaltma, yazdırma, yayınlama ve ayrıca adın, takma ad, görüntü, sobriquet, sesin her türlü kullanımını yapma sağlama , Persona, imza, benzerlik ve/veya biyografi ve reklam, tanıtım, tanıtım ve yöneticinin sömürülmesi için savaşçıya daha fazla ödeme yapmadan rakibin diğer entelektüel konut mülkü ve müdürler. ”

Hadi işleri gizli tutalım

Birçok yönetici, ücretlendirdikleri oranlar veya diğer sözleşme şartları hakkında bilgi almak istemez. Gerçekleri herkese açık olarak tartışmak için dava açabileceğiniz bir sözleşme gizliliği maddesi konusunda iyi misiniz?

“Savaşçı, herhangi bir üçüncü kutlama türüne (işçileri ve ajanları dışında (kişisel öğütler dahil), bu şekilde bilgilendirme gerekçesiyle) açıklamayacaktır. Bu Anlaşmanın hükümleri ve hükümleri ”

“Mevzuatın ihtiyaç duyulmadığı sürece, bu sözleşmenin şartları kesinlikle gizlidir ve her iki tarafın önceden yazılı izni olmadan herhangi bir üçüncü kutlamaya (ilgili uzman danışmanları dışında) hiçbir zaman açıklanmayacaktır.”

Yöneticinin tam olarak ne yapması gerekiyor?

Kazançlarınızın bir kısmını almak dışında sözleşme, yöneticinin sizin için ne yapacağını açıklıyor mu? Birçok MMA savaşçısı/yönetici sözleşmesi, yöneticinin yükümlülüklerinin ne olduğu konusunda değerli bir şey ifade eder. Sözleşme, sizi ele alma yükümlülüklerini yerine getirmek için tam olarak ne yapmaları gerektiği açıklamalıdır. Örnek yöntemiyle California, atletik tazminat örnek yöneticisi sözleşmesi aşağıdaki yükümlülükleri açıklamaktadır. Bu, kapsamlı bir listeden uzaktır, ancak yöneticinizin kabul etmesini isteyebileceğiniz terimlere bakmak için bir başlangıç noktası:

Yönetici kabul eder: 1. Güvence Boksörüne, boksörün bu sözleşme uyarınca kazanılan para payının, bu sözleşme veya yönetici süresi boyunca yıldan az olmayacağının veya yöneticinin boksöre gerçekten kazanılan tutar arasındaki farkı ödeyeceğini. 2. Yöneticinin, ücretli boks yarışmalarını güvence altına almak için en iyi çabalarını ve her zaman boksörün en iyi faiz oranında hareket etmek için yararlanmak. 3. Yöneticinin doğrudan veya dolaylı bir parasal veya boksörün rakibine sözleşmeli faiz oranına sahip olduğu bir boks yarışması için sözleşme yapmamak. 4. Boksöre tam, doğru, hassas ve ayrıntılı bir muhasebe ve tazminat talep ederse tazminat yapmak. Belirtilen muhasebe, diğer her yarışma, sergi veya maçla ilgili olarak şunları içerir: (a) Yarışma, sergi veya maçla ilgili yönetici tarafından alınan para miktarı; (b) boksöre gerçekten ödenen para miktarı, (c) Boxer tarafından yöneticiye borçlu tutulan para miktarı, ancak bu alt bölüm kapsamında hiçbir miktar para beyan edilmeyecek ve bu da bir makbuz tarafından doğrulanamayacak. Boxer, Boxer’ın yöneticiye lisanslı posta yoluyla yazılı bir muhasebe talebini gönderdikten otuz (30) gün içinde boksör. Boxer, yöneticiye yapılan herhangi bir talebin bir kopyasını rutin posta ile tazminat için gönderecektir. 5. Yöneticinin kayıtlarının sunulmasının yanı sıra Boxer tarafından muayene için açık tutmak ve/veya talep üzerine tazminat.

Benim 2 sentim –

Kötü bir sözleşmeyi belirtmek, gerçeğin ardından birinden kurtulmaktan çok daha kolaydır. Bağlantının başlangıcında savaşçılar, yöneticilerin paralarını ağızlarının bulunduğu yere koymasını talep etmelidir. Kısa vadeli sözleşmeler. sonlandırılması basit. sonuçlar yaratın.

Belirtmeden önce sözleşmenizi anlayın. Şartlar en iyi çıkarlarınıza hizmet vermiyorsa, bunları değiştirmenin yanı sıra müzakere edin. Bu işe yaramazsa, önerdiğiniz yöneticinizin sizin için doğru olup olmadığını düşünün.

İlan

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Ali Abdelaziz’in Antikaları Nevada Atletizm Komisyonu’ndan disiplin sonuçları getirecek mi? 17 Ekim 2019
Saniyeler yasal olarak yaralanmalardan sorumlu mu? 2 Temmuz 2020
UFC’nin McGregor / Mayweather Superfight’taki işlevi tam olarak nedir? 15 Haziran 2017 ile 2 Yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *