Ike Ukaegbu, Washington Eyaletindeki reklam yardımcısı için uyumluluk mesleğinden çıkar, Uyum Yolculuğu hakkındaki düşünceleri paylaşır

(Editörün Notu: Uyuşma, Hackney Yayınları tarafından oluşturulan bir yayın olan NCAA Uyumluluğu Dergisi’nden paylaşılır)

Ike Ukaegbu, 13 Haziran’da ilk kez Washington Belirleme Üniversitesi Atletik Departman Ofislerine gittiğinde, hızlı yükselen bir uyum mesleğinden atletik departman liderliğinden birine çıkmasını temsil etti.

Ukagbu son yedi yılı Texas Christian Üniversitesi’nde (TCU) uyumluluk direktörü olarak Kıdemli Ortak Atletizm Direktörü olarak geçirdi. Oradayken, TCU’nun bölümün 22 spor programı için kapsamlı atletizm uyum operasyonlarının tüm alanlarını denetledi, erkek basketbol, ​​yüzme ve dalış ve tüfek programlarının spor yöneticisiydi ve aynı zamanda atletik direktör yöneticisinin bir üyesiydi. Takım.

TCU’da iken Ukagbu da aynı şekilde Atletizm Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsama (DEI) Konseyi Bölümü’nün bir üyesi olarak görev yaptı. DEI Konseyi sorumluluklarının bir parçası olarak, üniversitenin bir baş katılım memuruna göz atmasında atletizm departmanını temsil etti. Ağustos 2020’de, TCU Şansölyesi Personel Ödülü sahibi olarak seçildi, bu da örnek hizmetin yanı sıra yukarıda ve okul topluluğunun refahına katkıların ötesinde bir üniversite personel üyesini tanıyor. Ukagbu, diğer atletizm departmanı personeli üyeleri ve okul ortaklarıyla ortaklaşa, TCU’nun “Başarılı olmak için ölçeklendirilmiş” adlı ad, resim ve benzerlik programının tanıtımına öncülük etti.

TCU’dan önce, Ukagbu bir yıl Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde uyum için ortak atletizm direktörü olarak görev yaptı. VCU’da, bölümün 17 spor programı için tüm uyum alanlarını denetledi, kıdemli idari ekibin bir üyesiydi ve aynı zamanda kadın futbolu için spor yöneticisi/amiri olarak görev yaptı.

Ukagbu, Boise Belirleme Üniversitesi’nde Atletik Uyum Direktörü olarak iki yıl geçirirken, aynı şekilde Cal Belirleme Fullerton (2010-11), Amerikan Üniversitesi (2008-10) ve Florida Atlantic (2007-08) ‘deki uyum ofislerinde de görev yaptı.

Kariyeri boyunca Ukagbu, çeşitli kurumsal, seminer ve ulusal komitelerde ve NCAA Uygunluk Merkezi I Dışında Danışma Grubu da dahil olmak üzere kuruluşlarda, Ulusal Atletizm Uygunluğu Derneği (NAAC) ve Ulusal Liderler Grubu Ağ Alt Komitesine başkanlık ettiği Atletizm Uyum Derneği (NAAC) Kongre Komitesi. Aynı şekilde NCAA Bölüm I üyeliğini 2016 sonbaharında NCAA Uygunluk Merkezi Başkan Yardımcısı Gözat Komitesi’ne temsil etti.

Ukaegbu B.A. kazandı 2007’de Arizona Üniversitesi’nden hukuk öncesi bir küçük ve 2008 yılında St. Thomas Üniversitesi’nden (Miami, Fla.) Spor Yönetimi Yüksek Lisansı ile siyaset biliminde. Üç çocuğu var, Devin, Rosie ve Spencer.

WSU görevine başlamadan önce Ukaegbu’yu yakaladık ve görüşlerini aradık.

Soru: Atletizm yönetiminde tam olarak nasıl molalarınızı aldınız?

Cevap: Arizona Üniversitesi’nden siyaset bilimi alanında lisans derecemle mezun olduktan sonra, Miami, Florida’daki St. Thomas Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesi aldım. O zaman, Florida Atlantic Üniversitesi’ndeki uyum ofisinde stajyer olarak çalışmak için şanslıydım. Bu bir yıllık staj beni ilk tam zamanlı uyum görevime Amerikan Üniversitesi’nde Uyum Direktörü olarak hazırladı. Daha sonra Cal Belirleme Fullerton, Boise State, VCU ve TCU’da uyum pozisyonlarına devam ettim. Uyum kariyerimin yaklaşık yarısı, TCU’da geçti ve erkek basketbol programı da dahil olmak üzere üç spor programı için de üç spor programı için spor yöneticisi olarak hizmet ettiğim için şanslıydım.

S: Başarılı bir uyum uzmanı olmak için hangi becerilere sahipsiniz?

C: Başarılı bir uyum uzmanı olmak için, NCAA kuralları, verimli, empatik, arkadaş canlısı ve profesyonel hakkında iyi bilgilendirilmelisiniz. Ayrıca, kalın tenli, harika bir dinleyici, problem çözücü ve iletişimci olmasına yardımcı olur.

S: Uyum uzmanı olarak en büyük başarınız neydi?

C: Bir uyum uzmanı olarak en önemli başarım, koçlarla güçlü ve sağlıklı bağlantılar kurmaktı. Bu bağlantıları, antrenörler için dürüst hizmetleri keşfetmeye çalışırken, önemli yönergeler eğitimi sunmanın yanı sıra tüm kaynakları ve seçimleri tüketerek yaklaşılabilir ve görünür olarak geliştirdim. Bu teknikler, hizmet ettiğim antrenörlere dayanmamı sağladı.

S: Yaptığınız iş hakkında herhangi bir pişmanlığınız var mı?

C: 15 yıllık uyum kariyerim boyunca yaptığım iş hakkında pişmanlık duymuyorum.

S: DA’dan ayrıldığınızda çok ne yapacaksınız?null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *