Günde Bir Elma, John Phillip’in Kalp Hastalığı Tehlikesini

Azaltmak için Arteriyel Sertleşmeyi Kaçınıyor

(NaturalNews) Kalp hastalığı yakın zamanda ABD’de önde gelen ölüm nedeni ve çok sayıda Batılı toplumu olarak kanseri aştı. Hikayenin talihsiz kısmı, sebze, fındık, tohumlar, meyveler, rutin fiziksel aktivite ile dolu doğal bir diyet planı da dahil olmak üzere sağlıklı yaşam tarzı modifikasyonlarını benimseyerek kalp hastalığının çoğunlukla önlenebilir olmasıdır. kirleticiler. Vücudumuza güçlü antioksidan ve kardiyovasküler ve diğer sağlık ve sağlıklı yaşam bozuklukları oluşturma tehlikemizi doğrudan düşüren antienflamatuar fenoller sağlayan bir dizi gıda belirlenmiştir.

Ohio’dan araştırmacılar, Pratik Gıdalar Dergisi’nde Üniversite Yayınları’nı belirtiyor, günde bir elma yemenin gerçekte kardiyologun uzak tutulmasına yardımcı olabileceğini bildiriyor. Sağlıklı, orta yaşlı yetişkinlerin bir araştırma çalışmasında, dört hafta boyunca günde bir elma kullanımı, arterlerin sertleşmesine bağlı bir bileşiğin seviyelerini azaltmıştır. Ek olarak, araştırmacılar antioksidan polifenoller içeren ek kapsüllerin almanın benzer bir etkiye sahip olmasına rağmen, uzun sürmemiş olmasına rağmen keşfettiler.

Beslenme bilimcileri, bir dizi doğal olarak meydana gelen bileşiklerin, potansiyel olarak ölümcül tip oksitlenmiş LDL kolesterolünün düşük seviyelerine etki ettiğini, kalbe oksijenli kan sağlayan arterlerin endotel astarında hızla çekilen yapışkan bileşik olduğunu anlamışlardır. LDL kolesterol tamamen serbest radikallerin oksitlenmesi için etkileşime girdiğinde, kolesterolün iltihabı teşvik etme ve doku hasarına neden olma olasılığı daha yüksektir.

Elma polifenolleri, kalp saldırı riskini azaltmak için oksitlenmiş LDL kolesterolünü hedeflemek

Baş araştırma çalışması yazarı Dr. Robert Disilvestro, “LDL oksitlendiğinde, ateroskleroza veya arterlerin sertleşmesine başlayan bir tip alır… LDL’nin dört hafta boyunca günde sadece bir elma ile oksitlenmesine karşı muazzam bir etki elde ettik. ” Ekip, yerleşik koroner arter hastalığı (CAD) olan elma tüketicilerindeki endotel fonksiyonunun tipik koroner arterleri olanlara benzer olduğunu belirledi. Etkili bir şekilde, günde bir elma CAD’nin zararlı sağlık ve sağlıklı yaşam etkilerini tersine çevirir.

Çalışmalarını yürütmek için araştırmacılar, 40 yaşları arasında ve ayda iki kez daha az elma tüketen ve polifenol takviyeli takviyeleri almayan 60 yaşları arasında sigara içmeyen, sağlıklı yetişkinleri işe aldı. 16 katılımcı dört hafta boyunca her gün büyük bir kırmızı veya altın lezzetli elma yedi. 17, dört hafta boyunca günde 194 miligram polifenol içeren kapsül aldı ve 18’i polifenol içermeyen bir plasebo aldı.

Araştırmacılar, plaseboyu alanlarda oksitlenmiş LDL’ler üzerinde hiçbir etki keşfetmediler, ancak diğer iki grupta oksitlenmiş LDL kolesterolünde yüzde 40’lık bir azalma kaydetti. Ekip, elma polifenollerinin oksitlenmiş LDL’yi azaltmada, baharat bazlı bileşik kurkumin, çevre dostu çay ve domates özü de dahil olmak üzere incelenen diğer antioksidanlardan önemli ölçüde daha etkili olduğunu keşfetti. Açıkçası, çeşitli doğal gıdalardan farklı polifenoller, vücudun farklı bölgelerindeki hastalığı önlemeye yardımcı olur, bu da farklı renkli meyvelerin yanı sıra ideal antioksidan destek için sebzeler için önemli bir nedendir.

Bu kısa makale için kaynaklar şunları içerir:

Yazar hakkında:
John Phillip, lisanslı bir beslenme uzmanı, sağlık ve sağlıklı yaşam araştırmacısıdır ve diyetin en son kullanımı, yaşam tarzı ayarlamalarının yanı sıra yüksek kaliteyi geliştirmek için hedeflenen takviyenin yanı sıra hedeflenen takviyeyi de geliştiren yazardır. yaşam süresinin yanı sıra. John, kilo verme hedefinizi gerçekleştirmek için diyet, egzersiz, zihin ve hedeflenen takviyenin nasıl kullanılacağını açıklayan kapsamlı bir e -kitap olan ‘Sağlıklı Kilo Verme Planınız’ nın yazarıdır. En son sağlık ve sağlıklı yaşam haber güncellemelerini okumaya devam etmek için ideal sağlık ve sağlıklı yaşam kaynağımı görün ve ‘Sağlıklı Kilo Verme Planınız’ nın tamamen ücretsiz 48 sayfalık kopyasını indirmek için.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *