Technorati Etiketler: Spor Bilimi, Teknoloji

Olimpiyat kış oyunları birkaç gün içinde başlıyor ve sporcular Vancouver için hazırlıklarını tamamlıyorlar. Heyecan verici Beijing Olimpiyatları’ndan sonra ikinci Olimpiyat oyunumdaki Team GB ile orada olacağım. Son 3 yılda, Vancouver’ın mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmalarına yardımcı olmak için Kış Sporları Sporcularımıza yardım etmek ve desteklemek için çok zaman harcadık. Elbette yalnız değiliz. Çok sayıda ülke, tüm hazırlık alanlarında kenarları almak için büyük miktarlara yatırım yapıyor. Kış sporları, eğitim ve rekabet için çeşitli ekipmanlara çok fazla güveniyor ve dünyanın her yerinden başarı bilim adamları yarışında, sporcularına bir avantaj vermek için yenilikçi teknolojileri kontrol ediyorlar. Takım Kanada, ilk önce madalya masasında bitirmek için hedefi ev oyunlarında bitirmek ve bu rüyayı başarmak için 55 En İyi Gizli Projeye sahip bir programda 8 milyon dolar yatırım yaptı. Garip bir şekilde, “en iyi sır” projesini adlandırmaya rağmen, Kanadalılar bunun hakkında konuşmak için adamant. Tabii ki, yapılan müthiş işten memnunlar ve bunun hakkında konuşmaktan korkmuyorlar.

En iyi sır iki bileşen vardı. Biri bot, kayaklar, paten, direk, kask ve takım elbise donanımı ile ele alınır. Diğer insan fizyolojisine odaklandı. Özellikle, bir sürü iş, geri kazanım modalitelerinde açıkça yapıldı.

İşlerimizi de yaptık ve Kanada’da birkaç upset oluşturmayı umduk. Hazırlık ve seyahat planları, sporcularımızın başka bir kıtada rekabet edeceği için ilk önceliktir. Bu nedenle, jet gecikmesiyle başa çıkmayı planlıyor ve yeni saat dilimine hızlanma ayarlaması, bir düzlemde oturmanın saatleri için bir düzlemde etkilerini en aza indirmek için geri kazanım yöntemlerinin yanı sıra bir yere koyuldu. Sporcularımızı oyunlara hazırlanmak için en iyi ortamla tedarik etmek için Calgary ve Lake Placid’deki kampları düzenledik. Bilim ve Teknoloji Projeleri, ekipman gelişimi, yenilikçi eğitim, hazırlık yöntemleri ve İngiltere’deki sporda ve İskoç ve İngilizce Enstitülerde meslektaşlarımızla ortaklaşa yapılan çeşitli sporlarla yürütülmüştür. Son fakat en azından Adidas ile müthiş bir ortaklık, sporcularımızı yenilikçi kıyafet çözümleriyle tedarik edebileceğini belirtir.

Hangi takım GB sporcularının kitimizi burada düşündüğünü görebilirsiniz:

Öyleyse, oynayacak kendi kartlarımız var ve önümüzdeki birkaç hafta bekliyoruz.

İyileşme, sıcak bir sorun gibi görünüyor ve her ülke, Olimpiyatlar sırasında birkaç gün içinde yarışan sporcular için kurtarma yöntemlerini optimize ediyor. Rekabet hazırlığı ve iyileşmesi muhtemelen önemli kazanımların elde edilebileceği önemli alanlardır. Fiziksel ve teknolojik hazırlık 4 yıldır gerçekleştirilir, ancak son birkaç günde büyük günde sporcular için önemli bir fark yaratabilecek küçük bir detaytır.

Neyin içtikleri, rekabetlerinden önce ne yedikleri gibi, yiyeceklerin ve özel içeceklerin zamanlaması, nasıl ısındıkları, ne kadar ısındıklarını, ne kadar sıcak ve zihinsel durumlarda, başlangıç ​​çizgisinde dururken bunların çoğunu. Tabii ki teknolojinin büyük bir rol oynar, ekipman bir fark yaratabilir, ancak hiçbir ekipmanın kendi başına kazanamayacağı için kazanan her zaman atlet!

Bunu Paylaş:
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Naber
E-posta
Yazdır
Facebook
Tumblr

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Yılbaşı, hala bir pandemik, kış Olimpiyatları ve Morefebrubyar 5, 2022in “Spor Bilimi” ile
“Olimpiyat Oyunları” “HappyOctober 5, 2008’de olmak için 47 neden
“Olimpiyat Oyunları” “HappyOctober 5, 2008’de olmak için 47 neden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *