5 Yöntem Karnabahar (biraz) yeni karbonhidrat

Karnabahar, mütevazi turpgiller sebzesi, aniden serin hale geldi. Neden? Bu trend için düşük karbonhidratlı kalabalığa teşekkürler. Güzel fildişi rengi ve orta lezzetiyle karnabahar, patates püresinden pirinç ve makarnaya kadar bir dizi farklı nişasta olarak gizlenebilir. Bununla birlikte, tahıldan kaçıyor ya da olmasanız da, tabağınızda çok daha fazla sebze almak her zaman harika bir kavramdır. Tıpkı çok daha belirgin kuzenleri, brokoli ve lahana gibi karnabahar, büyük bir folat ve C vitamini kaynağıdır ve hastalıkla mücadele fitokimyasalları onu anti-enflamatuar gıdaların parlayan bir örneği yapar.

Ayrıca, karnabahar yıl boyunca keşfetmek basit, son derece çok yönlü ve kesinlikle lezzetli. Tam burada onu tercih ettiğiniz yeni yan yemek yapmak için beş yenilikçi yöntem var.

1. Çırpılmış karnabahar

Patatesleri ezebiliyorsanız, karnabaharı kırbaçlayabilirsiniz. Blanch veya ağır buharlı çiçekler, daha sonra onları bir tereyağı, süt serpin ve bir tutam tuz ile mutfak robotuna atın. Şaşırtıcı derecede kremsi ve lezzetli bir püre için her şeyi bir araya getirin, sulu tavuk, pirzola veya biftek ile eşleştirmek için idealdir.

2. Karnabahar pirinç

Mutfak robotunda Blitz Raw Florets ve oldukça beyaz bir “tahıl” yığını ile sarılacaksınız. Akıllı aşçılar, bu parçaları kabarık bir garnitüre, aromatik pilav veya “kızarmış pirinç” e dönüştürüyor, çırpılmış yumurta, havuç ve bezelye ile süsleniyor.

3. Karnabahar makarna

Brokoli ve kaşar en iyi arkadaş olabilir, ancak karnabahar peynir hareketine girmeye değer. Michelle Obama bile onu çocuk dostu Mac’in yanı sıra peynir haline getiriyor. İki seçenek: Kremalı sos için temel olarak kullanmak için ağır buhar ve püre haline getirin. Veya birkaç makarna için ısırık boyutu parçaları. Aynı şekilde Mac’ten tamamen kaçınmanın yanı sıra bir sonraki akşam yemeği partiniz için sadece bir karnabahar gratin yapabilirsiniz. Tam buğday ekmek kırıntıları serpiştirir, altın bir kabuk üretir.

4. Karnabahar kabuklu pizza

Kabukta karnabahar kaydırdığınızda pizza bağırsak bombası değildir. Bir mutfak robotu, ağır buhar veya mikrodalga fırında bir yemeğe öğütün ve daha sonra temiz bir mutfak alanı havlusu ile olabildiğince fazla sıvı yakalayın. Sonra yumurta ve parmesan ile karıştırın, bir fırın tepsisine patlatın ve ayrıca altın olana kadar sıcak bir fırında pişirin. Tercih ettiğiniz Topingler ile Yüzey.

5. Karnabahar biftekleri

Hayır, Ribeye değil, ancak tüm başı keserek üretilen kalın karnabahar biftekleri hala tatmin edici olabilir. Kavrulmuş, kurutulmuş veya ızgara, en güzel tabakları yaparlar. Onları pesto veya marinara ile sosu yapabilir veya bir Yunan yoğurt ve ince doğranmış zeytinlerin yanı sıra otlar ile taze tutabilirsiniz.

Daha fazlası için aç? Jeanine Donofrio’nun Like & Lemons yemek kitabından Chipotle Cream ile kavrulmuş karnabahar tacos için bu lezzetli tarif ile bir taco gecesi yapın.

Bu bilgi akademik işlevler içindir, ancak tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık ve sağlıklı yaşam sorunu veya koşulunu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviye almadan veya yeni bir fiziksel uygunluk rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuzla denetleyin.

Becky Duffett

Becky Duffett, Fitbit için katkıda bulunan bir beslenme editörü ve iyi yemek için bir coşku ile bir yaşam biçimi yazarıdır. Eski bir Williams-Sonoma yemek kitabı editörü ve San Francisco Cooking School mezunu olan çok sayıda yemek kitabı ve çok sayıda tarif düzenledi. City Living onu bir spin bağımlısına dönüştürdü – ama yine de bir ata binmeyi tercih ediyordu. San Francisco’daki en şirin topluluğunda yaşıyor, haftasonunun çiftçi pazarında, fırında kontrol etmeye ve arkadaşlar için büyük akşam yemekleri kavurmaya çalışıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *