Yürüyüşünüzü çok daha ilginç hale getirmenin 6 yolu

Fitness ile ilgili olduğunda, yürüyüş yüce rütbe. Bir ayağı diğerinin önüne koymak ve adımınıza biraz oomf eklemek, sağlıklı bir kiloyu korumaya, kemikleri ve kasları güçlendirmeye, dengeyi ve koordinasyonu iyileştirmeye ve hatta kalp hastalığını, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Mayo kliniğine göre tip 2 diyabet. Fiziksel faydalar kalkmanız ve adım atmanız için yeterli değilse, “iyi kimyasalları hissetmek” den ruh hali artışı ve beynin beyne yükseltilmiş kan akışından iyileşmesi gerekir. Tek sorun? Yürüyüş bayat olabilir.

Her sabah aynı yolda gezinmek, sürekli olarak aynı ağacı patikalarda geçirir veya (daha da kötüsü) dışarı çıktığınızda o meraklı komşuya koşar. Ancak monotonluğun yürüyüşünüzü bozmasına izin vermenize gerek yok. Bu yeni ipuçlarıyla eğlenirken aktif dakika hedeflerinize ulaşın.

Dinleme Yürüyüşüne Git
Aynı eski yürüyüş/koşu karışımını patlatmak yerine, fişini çekin ve çevrenize ayarlayın. Normal rotanızda ne kadar farklı ses duyabileceğiniz?

Görsel bir şölen al
Yürüyüşünüzü bir macera olarak düşünerek kendinizi her günden uzaklaştırın. Tanıdığın göz ardı etmeyi kolaylaştırdığı görsel çekiciliği emer. Normal yolunuzda ne kadar farklı kuş veya çiçek bulduğunuzu görün. Bugün bulutlarda hangi şekilleri bulabilirsiniz?

Yeni bir dil öğren
Yürüyüşünüzü bir eğitim oturumuna çevirin. Bir dil podcast’inin 20 dakikasını dinleyin, her seferinde dışarı çıktığınızda ve öğrendiklerinizi pratik yapmak için yürüyüşünüzün geri kalanını kullanın.

Kültürel bir antropolog olun
Yılda 365 gün çevrenizin bir sörveyörü olun. Her gün en sevdiğiniz ağacın veya manzaranın bir fotoğrafını çekin ve mevsimlerde hem doğanın çekiciliğini hem de adım atma bağlılığınızın bir kataloğu oluşturun.

Gece Girişim
Bir gece zammına katılarak kardiyo rutininize çeşitlilik ekleyin. Sadece diğer step’lerle tanışmakla kalmayacak, aynı zamanda etrafınızdaki doğayı fark etmek için duyularınızı kullanırken seçilmiş bir alanda size naturalist bir rehberlik edersiniz. Kim bilir, karanlıkta sarılmak daha büyük ölçüde ayarlanmanıza bile yardımcı olabilir.

Bir milden en iyi şekilde yararlanın
Evinizin etrafına bir mil yarıçap çizin, bir sırt çantasına takın ve o daireye uyan işleri yürüyün. Foote’de ne kadar yapabileceğinizden şok olabilirsiniz. (Karbon ayak izinizi çevresel bir bonusla azaltmak!)

Sermayeye gitmek
Günlük bir yürüyüş alışkanlığına ne kadar süreyle devam edebileceğinizi görmek için kendinize meydan okuyun. Bir hafta boyunca her gün 30 dakika, sonra iki hafta ve sonra üçü yürümeye çalışarak başlayın. Bilmeden önce, arka arkaya 30 gün boyunca günde 30 dakika yürümek hedefini karşılayacaksınız.

Bu bilgiler sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Stephanie Smith

Stephanie Smith, Fitbit’in fitness editörüdür. Bir New York City yerlisi ve Missouri Üniversitesi Grad olan Stephanie, erkek sağlığı, erkek fitness, Daily Burn, Active.com, Eathis ve Bodybuilding.com gibi bir dizi satış noktası için makaleler yazdı. Fitbit kullanıcılarına sağlık ve fitness mesajını ve adım atmanın değerini yaymak için kendinden geçmiş. İnsanları hareket etmeye teşvik etmediğinde, kapalı bisiklet, hayvan-shelter gönüllülüğü ve vejetaryen yemeklerden hoşlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *