Kemik suyu proteini: yah mı yoksa nah mı?

Matt Weik tarafından

Ben bir ek bağımlısıyım. Önbüklüklerden, BCAA’lara, proteinlere, yağ yakıcılara, aradaki her şeye kadar yeni ve heyecan verici her şeyi seviyorum. Asla o kadar çok baktığım, ancak yükselişte göründüğüm bir ürün kemik suyu proteiniydi. Birçok Paleo diyeti kemik suyu içerir, bu yüzden biraz kazma yapmanın yanı sıra biraz denemeyi düşündüm. İşte buldum.

Kemik suyu proteini nedir?
Kemik suyu proteini aslında yüksek ısı ve basınç altında tavuk (veya otla beslenen sığır eti kemikleri) kemik, tendonlar ve bağları pişirerek yaratılır. Geriye bıraktığınız şey, daha sonra rahatlık veya içme uğruna bir toz haline getirilebilen besinlerle dolu bir sıvıdır. Bu protein kaynağı soya içermeyen, süt içermeyen ve glutensizdir-birçok insanın bu günlerde aradığı tüm şeyler.

Kabaca 22 gramlık bir kepçe kemik suyu protein tozu size yaklaşık 90 kalori, sıfır gram karbonhidrat, bir gram yağ ve 20 gram protein verecektir. Şeylerin büyük şemasında, satın alacağınız normal bir peynir altı suyu protein tozunda aynı miktarda protein alacağınız düşünüldüğünde (birkaç gram verin veya al) oldukça etkileyici. Makrobesin profiline ek olarak, genel eklem sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak için amino asitlerin yanı sıra glukozamin ve kondroitin gibi şeyler de alacaksınız.

İlginç olan, bu tek 22 gramlık protein kepçesinden, yaklaşık 2,5 bardak sıvı kemik suyu versiyonuna eşit olacak. Böylece, daha az sıvı ve hacim tüketebilir ve aynı beslenme değerini elde edebilirsiniz.

Kemik suyu proteini kullanmanın faydaları nelerdir?
Peynir altı suyu proteinden uzaklaşmaya ve bitki bazlı protein gibi farklı protein kaynaklarına doğru hareket eden çok sayıda insan var. Kemik suyu, özellikle belirli diyet ihtiyaçları, endişeleri ve alerjileri varsa, listelerine ekleyebilecekleri başka bir alternatiftir.

Kemik suyu proteini, eklem sağlığını iyileştirme yeteneğine sahiptir (daha önce de belirtildiği gibi), protein kaynağının kalorisi düşük olması nedeniyle kilo kaybına yardımcı olma, mevcut amino asit glisinin mevcut olması ve açlığı azaltma ve ayrıca açlığı azaltma ve Yüksek protein içeriği nedeniyle tokluğu iyileştirin.

Protein karışımınıza eklemeli misiniz?
Denemeye değer mi? Bence de. Kapağınızı koymak için başka bir tüy verir ve protein alımınız için daha fazla seçenek sağlar. Bazı insanlar kemik suyu proteinlerini su, süt, meyve suyu, fındık sütü (badem veya kaju) ve hindistancevizi sütü ile karıştırırken, bazıları tozu pişmiş mallarına (kekler, kekler, kurabiyeler, kekler), tahıl, tahıl, smoothies veya yulaf ezmesi.

Açıkçası, eklediğiniz her şeyin lezzetine en iyi benzeyecek bir kemik suyu protein lezzeti elde etmek istersiniz. Örneğin, keklere veya çikolatalı kek hamuruna koymayı planlıyorsanız, çikolatalı kemik suyu protein tozu kullanmak istersiniz. Yulaf ezmesi gibi bir şeye giriyorsanız, lezzet seçenekleriniz üzerinde biraz daha esnek olabilir ve muz, tarçın veya vanilya gibi lezzetlere dalabilirsiniz.

Kemik suyu proteininin lezzeti fantastik olmasa da, kesinlikle bazı tanınmış üreticilerin piyasadaki daha kötü peynir altı suyu proteini tozlarını denedim. Denediğim tüm kemik suyu protein markaları, çikolata aromasını satın aldım – sadece genel olarak çikolatayı sevdiğim için değil, aynı zamanda lezzetleri karşılaştırmak için aynı tutmak için. En çok sevdiğim bir markam var mıydı? Evet. Ama, eğer yapsaydım denediğim herhangi birini kullanır mıyım? Kesinlikle.

Kemik suyu proteininin dezavantajı nedir?
Çoğu insan için en büyük endişe fiyat olacak. Kemik suyu protein tozu, bir peynir altı suyu protein tozunun maliyetinin iki katıdır. Elbette, kemikleri kendiniz kaynatarak kendi kemik suyunuzu yapabilirsiniz (ve birçok insan yapar), ancak bu, tüketmeye hazır olana kadar sizi 48 saate kadar sürebilir. Bu nedenle, birçoğu saf bir rahatlıktan toz versiyonuna doğru çekilecektir. Ve onları suçlayamam, aynı şeyi yaparım çünkü kendimi yapmak için çok tembelim.

Bu, yağsız kas kütlesi kazanmak için daha fazla protein almak için ilk tercihim olur mu? Bu fiyat noktasında kesinlikle hayır diyebilirim. Bununla birlikte, alternatif veya bir ürün olarak bir ürün olarak, o zaman kesinlikle.

Son olarak, kemik suyu proteini üzerinde belirli bir çalışma yapılmadığını anlamamız gerekir. Yapılan tüm çalışmalar, kemik suyunun kendisinden bulunan besinler üzerinde olmuştur. Umarım yolda, bir takviye olarak kemik suyu proteininin gerçek faydaları hakkında bazı sağlam ve somut bilgilere sahip olacağız ve kullanımı gerçekten yararlısa veya paranızı tuvalete atıyorsanız ve bu besinleri alabiliyorsanız daha ucuz bir kaynak. Sadece zaman gösterecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *