Golden Retriever Cerrahisi Güncellemesi

Diego (3 yaşındaki Golden Retriever) Cuma günü küçük cerrahi vardı. Lütfen onu dualarınla ​​tut.

İnsan vücudumuzda bir şeyler yanlış olduğunda, WebMD’nin kara deliğinden ve genellikle cevaplardan çok daha fazla soru sunan Google Aramalarının internetten aşağıya gidebiliriz. Aynısı evcil hayvanlarımız için de geçerlidir. Diego’nun sorunu hakkında değerli bir bilgi bulamadım.

Ancak, geçmişte Vegas (kedim) herhangi bir sorunu vardı, biri kişisel deneyimlerden bir içgörü ya da öneri olan bir yorum ya da DM bırakacağı zaman değerliydi. Öyleyse, sorununun bazı ayrıntılarını paylaşıyorum ve size ya da bildiğiniz birinin değerli bir içgörü var olması durumunda takip edeceğim. Ve onların canine benzer bir duruma sahip olduğu için rastgele arama yapan herkes için paylaşıyorum.

HIPAA’nın doggos için başvurduğunu sanmıyorum, bu yüzden burada olayların zaman çizelgesi. DİKKAT – Bu biraz brüt.

– Diego uzun zamandır sırtında küçük bir yumru oldu (bir PAL bir kene olduğunu düşündü ama biz kontrol ettik ve hiçbir şey gibi görünüyordu). Sanırım 2020 Temmuz’dan önce bir yıl önce keşfettik (işler bir dönüş yaptığında). Büyüyen veya değişme gibi görünmüyordu. Onu sadece tutucu saçlarını kaldıran fırça ile fırçaladığımda fark ederdim (çünkü kıllar birbirine çok yakın).

– Temmuz 2020, görünüşte hiçbir yerden uzak durdu. Çünkü pandy için hala en iyi zamandı – benimle ya da her zaman onu seven arkadaşımdaydı. Her zaman yanımızda kucaklaşmaya çalışıyor, bu yüzden kaçırmamız garip. Gerçekten hızlı büyüdü.

– VET, sıkışmış ve enfekte olan bir diken ya da bir şey olduğunu düşündü. Kaldırmak ve temizlemek için ameliyat vardı. (Boşaltma ile büyük bir insizyon oldu.)

– Asla gerçekten iyileşmedi. Ameliyattan sonra küçük bir delik vardı. Bir kalem silgisinin boyutu. Drenajı çıkarmak için prosedürden sonra geri gitmek zorunda kaldı ve veteriner o zaman gördü, ama iyi olduğunu düşündüm. (1. ameliyatın resimlerine bir göz atarken, çarpmanın yanındaki 1. veteriner gibi görünüyor ve doğrudan içinde değil mi?)

– Eylül 2021 Delik sızıyor ve onu veterinere geri götürdüm. Hala bir diken olduğunu ve belki de onu yakaladığını düşünüyordu. VET, hala içeride parçaları olup olmadığını denemek ve görmeyi denemek ve ona antibiyotik verdi. (Bunu yaparken Diego’yu incittiğini hissettim.)

-January 2022 Diego’yu yeni bir veterinere aldık ve bölgeyi analiz ettiler. Bunu temizlemek için ameliyat önerdi ve bir soruna neden olan her şeyi kaldırdı.

– Korkunç bir şey – veteriner gerçekten bir Cycst – ya da bu satırlar boyunca belirli bir şeyleri kaldırmak için bir prosedür yaptığımızı söylemiyor. Henüz ne olduğundan emin değil.

Öyleyse, veterinerin düzeltebileceğini ve Diego’nun hızlı bir şekilde iyileşmesini ve güvende hissettiğini düzeltir.

Diego dün ameliyat geçirdi ve şimdi en iyi uyuyor. Önceki bir yazıda buraya yönlendiren zaman çizelgesini açıkladım, ancak işte güncelleme:

Veteriner bir kitle kaldırdı, ama ne olduğundan emin değil misiniz? (Daha fazla bilgi için değerlendiriliyor)

Veteriner hepsini kaldıramadı, çünkü onun omurgasına yaklaşıyordu, ama çoğunun var olduğuna inanıyor.

Kütle saçı ya da bir şey vardı gibi görünüyordu? (Belki de rahimde yediği bir ikizdi?)

Profesyonel bir kitle tanımlayıcıysanız ve görmek isterseniz, bu kadar dm fotoğrafım var.

O acı ilaçlar üzerinde ve bitkin ama iyi dolaşıyor.

% 1000 tanrıya ve mucizelere inanıyorum. Öyleyse, şimdi test ederken, sadece sindirilmemiş bir muamele ve bu cerrahi düzeltildi.
Ve uzun, memnun bir hayat yaşar.

Xoxo, Monica

Kazanmak

Kazanmak

Bana çalışma kitabını gönder

Kaydetmek

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Toplu iğne

Paylaşmak

Posta

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *