8 Yoğun Tıp Topu Sit Ups

İçindekiler Gizle
Tıp topu bir ilaç topu kullanmak için üstüne açık
1. Klasik tıp topu oturur
2. Genel gider tıp topu oturur
3. v tıp topu oturur
4. çapa olarak tıp topu
5. duvar topu oturur
6. Ortak geçiş tıp topu oturur
7. Ortaklığı düşüş banklarında geçer
8. İş ortağı toss ilaç topu oturur

Tıp topu oturur
Çekirdek egzersizinizi yoğunlaştırmanın bir yolunu arıyorsanız, tıp topları bunu başarmanıza yardımcı olabilir. Çekirdek antrenmanınıza bir ilaç topu eklemek, karın kaslarınızı daha tam olarak meşgul olmak için zorlar. Bu, daha fazla kalori yakmanıza ve genel zindeliğinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.
Tıp topu eğitimini 1000 MÖ 1000 kadar takip edebiliriz. Eski gladyatörlerin ve Farslı güreşçilerin güç ve şartlandırmalarını arttırdığını söylediler.
Bir ilaç topu, güç eğitimi için kullanılan ve rehabilitasyona yardımcı olmak için kullanılan ağırlıklı bir toptur. Yaklaşık 2-25 lbs arasında değişen ağırlık değişir. Onları atmak, yakalamak ve çarpmak için kullanabilirsiniz. Çekirdek eğitim için, ağır bir ağırlığa ihtiyacınız yoktur – 8-10 lb aralığında bir şey muhtemelen çoğu insan için çalışacaktır.
Çekirdek işleri son derece önemlidir. Çekirdeğimiz çeşitli görevler yapmamız için esastır. Zayıf çekirdek kaslar, zayıf duruşa, sırt ağrısına katkıda bulunabilir ve sizi yaralanmaya daha duyarlı hale getirebilir. Temelimiz bize bakiyeye, koşmaya, zıplamamıza yardımcı oluyor. Eğer çekirdek çalışmazsanız rutininizin bir parçası olun, o zaman her hafta eklemeyi denemeniz gerekir. Size birçok şekilde yardımcı olacaktır. Hem güç hem de şartlandırmanızda iyileştirmeler göreceksiniz.
Tıp Topları kullanan çocukların 2018 çalışması, tıp topları ile aralıklı eğitim yapmanın, aynı kardiyak çalışmasına ek olarak koşma olarak eşleştirebileceğini buldu.
Mevcut olan boyutların çeşitliliği, herkesin kullanması için daha erişilebilir hale getirir. Yeni başlayanlarsanız, gerçekten düşük ağırlıklardan biriyle başlayabilir ve yolunuza uğratabilirsiniz.
Bir ilaç topu nasıl kullanılır
Tıp topunuz için bir ağırlık seçerken, otururken, hareketler boyunca yavaşça hareket etmenizi sağlayan ancak egzersiz boyunca formunuzu veya kontrolünüzü tehlikeye atmanıza izin veren bir ağırlık seçtiğinizden emin olun.
Tıp topu Sit ups için set başına 10-15 tekrarlama yapmayı hedeflemelisiniz. Sadece egzersiziniz boyunca iyi formu koruyabileceğinizden emin olun. Formunuzun kaç tane tekrar yapabileceğini görmek için yarış yerine doğru olduğundan emin olmak her zaman daha iyidir! Burada çekirdek eğitiminizi bir sonraki seviyeye çıkarmak için 8 Tıp Topu Oturur:
1. Klasik tıp topu oturur
Topu göğsüne sıkışmış tutmalısın. Yerdeki topuklar omuz genişliği ayrı olmalıdır. Çenenizi sıkıştırın ve yere geri dönün. Yedeklemeyi kaldırın, oturmuş bir konuma gelinceye kadar göbek düğmesini çizin. Aşağı geldiğiniz gibi, giderken nefes verin ve nefes verin.

2. Genel gider tıp topu oturur
Bükülmüş bacaklar ve yerdeki topuklu ayakkabılarla yatırın. İki elinizle, tıp topunu kafanızın üzerine uzatın. Çenenizi sıkıştırın, çekirdeğinizi birleştirin ve oturmuş bir konuma ulaşana kadar topu havaya kaldırın. Set numaranızı tekrar yapana kadar devam edin.

Kazanmak
3. v tıp topu oturur
Bacaklar ile sırtınıza yatın. Topu başınızın üzerinde uzatılmış her iki el ve kollarla tutun.
Vücudunuzun v şeklinde oluşturuncaya kadar çekirdeğinizi ve ayağınızı da kaldırın. Ayaklarınızı ve gövdelerinizi yere doğru indirin.

4. çapa olarak tıp topu
Dizlerinizin bükülmüş ve yerde topuklarınızı sırtınızla yatın. Tıp topunu ayaklarınız arasına yerleştirin. Tıp topunu, ayaklarınız için yerdeki bir çapa olarak kullanın. Çenenizi sokun ve oturmuş bir konumda olana kadar kaldırın. Çekirdeyin ve çekirdeğinizi birleştirirken nefes verin.
5. duvar topu oturur
Ayakları yerde düz kalın. İlaç topunu iki elinizle tutun ve topa geri dönerek topu başınızın üstünde uzatır. İlaç topu duvara atarken oturmuş bir konuma geri kaldırın. İstediğiniz tekrarı vurana kadar size geri dönecek ve devam edecektir.

Kazanmak
6. Ortak geçiş tıp topu oturur
Bir ortak bulun ve bükülmüş dizlerle yere yatın. Her ortak ayaklarını bir araya getirecektir. Bir ortak ayaklarını kilitler ve diğer ayaklarını dışarıya kilitler. Bir ortak topla başlar ve geri döndüklerinde topu başlarının üstüne uzatırlar. Oturmuş bir pozisyona oturun, göbeğinizi yukarı kaldırın. Topu eşinize geçirin ve geri çekin. Set numaranızı ayarlayana kadar topu ileri geri iletmeye devam edin.

7. Ortaklığı düşüş banklarında geçer
Bu partner egzersizi için, siz ve eşinizin oturma işlemlerini yerine getirmesi gerekecektir. Bir ortak tezgahın sonunda dururken diğer ortak, otururken tezgahın üzerindedir.
Kafanızın üstünde uzatılmış topla tezgahın üzerine yatırın ve ayaklarınız ayakların altına bağlanmıştır. Gövdeinizi kaldırın ve topu eşinize atın At Tezgahın sonu. Daha sonra geri alma ve tekrar başlamanız için size geri atacaklar.

Kazanmak
Bu alıştırmanın bir başka eğlenceli bir bükülme, iki düşüş banklarını kullanmaktır. Bir partner, oturup topu çıkarır ve topları atarken. Aşağı giderken, eşiniz topu size atar. Daha önce bu alıştırmayı daha önce yapmadıysanız, az sayıda tekrarla başlayın.
8. İş ortağı toss ilaç topu oturur
Yerde ayaklarınızla eşinizin ayaklarına doğru uzanır. Ayaklarını bir araya getirin. Bir kişi ayaklarını kilitler ve diğer ayaklarını dışarıya kilitler. Bir kişi topla başlayacak. Sırtlarınızı, ellerinizin üstünde uzatılarak yatırın. Çekirdeğinizi meşgul edin ve oturmuş bir konuma kadar kaldırın ve ardından topu eşinize atın. Zemine geri dönün ve topu size geri atmak için eşinizin bu adımları tekrarlayın. Set numaranızı vurana kadar tekrarlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *