nedeniyle yarışınız iptal edilirse ne yapmalı, bir dizi maraton, yarım maraton ve diğer birçok mesafe yarışının yanı sıra eğlenceli koşular, koronavirüs salgını nedeniyle dünya çapında iptal edildi. İşte COVID19’un koşucuları nasıl etkilediğine ve etkinlikleri nasıl etkilediğine dair bir güncelleme…

Covid19, koşucuları nasıl etkiliyor ve etkinlikler düzenliyor

Yarışların yanı sıra grup koşuları iptal edilmiş veya gecikmeli – tüm dünyadaki yarış yöneticileri ve bölgesel yetkililer, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için maratonları ve diğer koşu etkinliklerini iptal ediyorlar. Buna Boston Maratonu ve Londra Maratonu da dahildir.

İptal edilen bir yarış için antrenman yapıyorsanız… şimdi ne olacak?

Yarışınız iptal edilirse ne yapmalı

İlk olarak, yarışınızın iptal edilip edilmediğini, TBD tarihi ile geciktirilip geciktirildiğini veya ayarlanan tarih ile yeniden planlandığını kontrol edin.

Yarış sitesi ve/veya e -posta güncellemeleri, yarış günü etkinliklerinde her türlü değişiklik hakkında resmi duyurular olmalıdır.

İptal edilirse –

Erteleyecek veya geri ödeme alacak herhangi bir seçenek olup olmadığını öğrenin. Ardından, yer değiştirmenin yanı sıra, bu yıl bir yarışa daha kaydolmak, gelecek yıl yarışı yürütmek veya bir Netflix maratonu için tren olmak isteyip istemediğinizi seçin.

Yeniden planlanmışsa –

a. O gün çalıştırabileceğinizden emin olmak için takviminizi inceleyin (bu, çelişkili planlar, çalıştırmayı planladığınız diğer yarışları, kişisel fiziksel uygunluk önceliklerinizi vb.

b. Yarışı yeni tarihte çalıştırabilirseniz – YAY !! Takviminizde oluşturun ve seyahat planlarını güncelleyin (gerekirse).

Ardından, eğiticinizle konuşun veya eğitiminizi gerektiği gibi güncelleyin. Maraton veya yarım maraton eğitiminizi tam olarak nasıl değiştireceğiniz tam olarak ‘A’ yarışınızın ne zaman planlandığına, yeni tarihe ve hedeflerinize bağlıdır.

4 hafta içinde hedef yarışınızla 2 saatlik bir yarım maraton çalıştırmak için antrenman yapıyorsanız… Büyük olasılıkla inanılmaz bir şekilde, yüksek kaliteli antrenmanlar ve koniklikten önce son büyük eğitim itişinde çalışırsınız. .

Bu yüzden (en azından kendinize başka bir şey değilse), “Bu berbat !!” adının adil olduğuna inanıyorum.

Çok çalıştığınızı, erken kalktığınızı, iyileşmeye ve harika uykuya öncelik verdiğinizi, sağlıklı beslendiğinizi, vb. Bu eğitim döngüsüne sonuna kadar görün.

Kendinize üzgün hissetmek, ağlamak, çığlık, küfür veya onu çıkarmak için gereken her şeyi sağlayabilirsiniz. Ardından, ileriye taşınacak seçimlerinizin ne olduğunu öğrenin.

Yarışınız iptal edilirse veya ertelenirse …

İşte COVID19 nedeniyle eğittiğiniz yarışın iptal edilip edilmediğini düşünmek için bazı seçenekler.

Nihayetinde size göre bir sonraki yer değiştirmenizi seçmelisiniz = hedeflerinize (yarışın hedefi ve koşu ile uzun vadeli hedefler), fitness, diğer taahhütler / öncelikler, fiziksel sağlık, zihinsel sağlık ve sağlıklı yaşam ve diğer herhangi bir tür en iyi olanı etkileyen unsurlar.

Yarış iptal edilirse – yılın ilerleyen saatlerinde bir yarış daha seçin. – Birçok yarış Eylül ayında ve Ekim ayında yeniden planlanıyor, bu yüzden sonbaharı veya daha sonra tekrar iptal edilmeyeceğinden emin olmayı öneriyorum.

Yarış gecikirse, ancak o gün koşamazsınız – yılın ilerleyen saatlerinde bir yarış daha seçin. (Yukarıya bakınız) ve geri ödemeler için seçimlerinizi görmeyi veya gelecek yıla kadar ertelemeyi denetleyin.

Yarış o gün çalışabileceğiniz kadar gecikiyorsa – eğitim planınızı yeni yarış tarihinde en iyi performans modunda olacak şekilde değiştirin. (Bir hedefe, sakatlığa eğilimli veya sizin için en iyi bir eğitim planının nasıl keşfedileceğinden emin değilseniz, bu konuda çalışan bir eğitmenle çalışın.)

Ne olursa olsun – elinizden gelenin en iyisini yap.

Yarış gününde hava koşulunu yönetemeyiz. Bir maratonun 14 milinde rastgele karın sorunları olup olmadığını yönetemeyiz. Koşmakla ilgili çok şey yönetemeyiz… ancak zihniyetimizi ve eğitim sırasında çabamızı yönetebiliriz.

Yarışınız yeniden planlanırsa eğitim önerileri

Maraton eğitiminin ‘Canavar Ayı’ndaysanız ve önümüzdeki birkaç hafta içinde bir PR çalıştırmak için hayatınızın en iyi şekline iten çok yüksek kilometre haftası / uzun koşular yapıyorsanız, ancak şimdi Don’ T aylarca koşacak bir yarışınız var ->

Yeni yarış tarihinizi ve tam olarak ne kadar eğitmeniz gerektiğini düşünün.

Fiziksel uygunluk seviyenize, hedeflerinize, yaralanma geçmişinize ve motivasyon seviyenize bağlı olarak – bu önerileri alabilir ve sizin için en iyi neyin işe yaradığını kullanabilirsiniz.

Kendi yarışınızı çalıştırın – Başlangıçta düzenlenmiş yarış gününde kendiniz için solo bir maraton veya yarım maraton çalıştırın.

Devam edin – eğer harika hissediyorsanız, yorgunluk veya potansiyel yaralanma göstergeleri yoksa ve incinmeden veya yanmadan devam edebileceğinizi hissedin… mevcut eğitim planınızı kullanmayı ve yarış gününe kadar uzatmayı düşünün. Tam olarak bunu tam olarak ne kadar yapmak vücudunuza bağlıdır, ancak seçenekler şunları içerir:

Haftalar tekrarlayın.Eğitim planınıza geri dönün, yarışınızın geciktiği haftaların # #. Eski. Yeni yarış tarihi 9 hafta uzaktaysa, eğitim planınızda 9 hafta geri dönün.

Yeni plan. Özellikle şimdiki uygunluğunuz, hedefleriniz ve yeni yarış tarihiniz için yazılmış yeni bir plan alın.

Koşullandırma. Kardiyo fiziksel uygunluğunuzu güçlü tutmaya odaklanın, ancak vücudunuzu çok fazla vergilendirmeyi önlemek için daha da fazla zorlamayın. Her türlü ek enerjiyi koşullandırma ve mukavemet için harcayın.

Hayatınızı çalıştırın – sizin için işe yarayanları yapın. Hedeflerinizi, eğitiminizi, yönteminizi vücudunuza göre güncelleyin.

Durumunuz ne olursa olsun – neler yapabileceğinize odaklanın.

Hala koşabilirsen… koş!

Eğer koşu arkadaşlarından hala tatmin edebilirseniz – eğlenin!

Koşullandırma çok daha fazla zaman harcamak istiyorsanız – yapın!

Evde bir koşu bandınız varsa, koşmak, yemek ve üzerinde uyumak istiyorsanız – umarım Boston’u kazanma hayalleri olur!

Cesur ol. Hızlı koş. iyi eğlenceler.

Bunları seçmeye devam edin…

Koronavirüs ve Koşmak – Bilmeniz Gerekenler

Bir günde ne yediğim – koşucular için

Koşucular için hedef belirleme çalışma kitabı tamamen ücretsiz yazdırılabilir

Runeatrepeat.com’da çok daha fazla koşu, tarifler ve eğlence edin

Ve en son Instagram’da @Runeatrepeat’e uyun!

Diyet planınızı veya egzersiz rutininizi başlatmadan veya değiştirmeden önce birlikte çalıştığınız diğer tıbbi mesleklerin yanı sıra her zaman doktorunuzla, eğiticinizle ve her türlü diğer tıbbi meslekle konuşun.

Bana çalışma kitabını gönder

2SAVE

Paylaşmak önemsemektir!

2

Toplu iğne

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Posta

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *