Nevada esrar söz konusu olduğunda “şiddetli Bob Ross” yanlış mı?

Daha ileri güncelleme 3 Eylül 2020 – Bugün NAC, Pena’ya bu ihlal için 4.5 aylık bir süspansiyon olduğu bildiriliyor. Pena, Khama Worthy’ye karşı ESPN 12 dövüşünde UFC ile bağlantılı olarak esrar için pozitif test etti. 10 Kasım’da yüzde 15, “gösteri” çantası veya 4050 $ ve 218,04 $ mahkeme ücretlerinde sona eren dört buçuk aylık askıya alındı. Olağan süspansiyonun daha az olduğu bildirildi, “Pena hemen rekabet dışı yasaklanmayan esrar kullanmayı kabul etti ve pozitif testlerini sistemlerindeki kısa bildirim kavgalarına ve artık ilaçlara bağladı. Savaşçılar ayrıca rezervasyonlarını bildirir alır almaz esrar kullanmayı bıraktıklarını söyledi. Bu faktörler, komisyonun azaltılmış askıya alınması için bir anlaşma yapmasına neden oldu. ”

GÜNCELLEME 17 Ağustos 2020 – Pena’nın askıya alınmasının bir yarışma günü testine dayandığını iyi otorite var. Mmajunkie tarafından bildirildiği gibi rekabetten önceki bir test günlerinde pozitif test edip etmediği belirsizdir, ancak kaynağımı kabul etmek doğrudur ve yarışma gününde olumlu test etti, aşağıdaki analiz uygulanmayacaktır.

_____________________________________________________________________________

Bugün Mmajunkie, Luis’in “şiddetli Bob Ross” Pena’nın pozitif bir esrar testi nedeniyle Nevada Atletizm Komisyonu (NAC) tarafından geçici olarak askıya alındığını bildirdi.

Makale, “Pena’nın pozitif esrar testi, 24 Temmuz’da ESPN 12’de UFC’ye Worthy ile 27 Temmuz maçından önce gönderilen bir idrar örneğinden geldi. Üçüncü tur teslim ile kaybetti.” Bunun doğru olduğunu varsayarsak ve aynı sonuçla rekabet testi günü olmadığını varsayarsak, NAC’nin neden Pena’yı askıya aldığını merak ediyor.

Nevada, dünya karşıtı doping ajansının yasaklanmış madde listesini benimser. Bu liste esrar yasaklıyor, ancak NAC 467.011 ile rekabet dışında değil, sadece rekabette yasaklandı.

Komisyon, aşağıdakilerin en son sürümünü referans olarak kabul eder:

(a) Dünya Anti-Doping Ajansı tarafından yayınlanan yasak liste.

(b) Dünya Doping Karşıtı Ajansı tarafından yayınlanan laboratuvarlar için uluslararası standart.

(c) Dünya anti-doping ajansı tarafından yayınlanan, sınırlama olmaksızın, eşik maddelerinin ve endojen anabolik androjenik steroidlerin doğrulayıcı nicelendirilmesi için karar sınırları da dahil olmak üzere teknik belgeler, ölçüm ve raporlama.

WADA’nın yasaklanmış listesine geçerek tüm kannabinoidler yasaklandı (CBD hariç), ancak bunlar sadece rekabette yasaklanmıştır. WADA aşağıdaki ‘rekabet içi’ tanımını kullanıyor

Rekabet İçi: Uluslararası bir federasyonun kurallarında veya söz konusu olayın iktidar organında aksi belirtilmedikçe, “rekabet halindeyken”, sporcunun katılması planlanan bir yarışmadan on iki saat başlayan dönem anlamına gelir. Böyle bir rekabet ve bu rekabetle ilgili örnek toplama süreci.

Nate Diaz’ın rekabet vaping tartışmalarında NAC zamanında NAC, “WADA’nın tanımlarını, özellikle de“ Refet İçi ”tanımını takip etmeye devam edeceğimizi doğruladı.

NAC 467.00275’in temel olarak “rekabet halindeki” bölümle aynı tanım kullandığını belirtmek gerekir, silahsız bir savaşçının katılması ve bitmesi planlanan silahsız bir savaş programının başlamasından 12 saat önce başlayan dönem anlamına gelir. Programa katılan silahsız savaşçılardan örnek veya örnek toplama sürecinin tamamlandığı.

Rekabet içi pencere sırasında alınan WADA eşiklerini aşan bir esrar ihlali olmadığı sürece, Pena’nın neden geçici bir süspansiyona tabi olduğunu anlamak zordur. Umarım yaklaşan duruşması bu durum hakkında açıklığa kavuşturulacaktır.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Kelvin Gastelum, ikinci esrar ihlali için 9 aylık USADA askıya alınmasını kabul ediyor 11, 2020
Brezilya Gastelum TKO’nun Marijuanamay 8, 2017’de Yarışmaya Giriş Yok
UFC Fighter Cynthia Calvillo, Marijuana ihlali için 6 aylık USADA askıya alınmasını kabul ediyor 8, 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *